W czerwcu 2. Mistrzostwa Poznania w Biegu 6-godzinnym

 

W czerwcu 2. Mistrzostwa Poznania w Biegu 6-godzinnym


Opublikowane w wt., 10/03/2015 - 08:21

W formule zawodów nie zajdą żadne zmiany - rywalizacja będzie prowadzona w Lasku Marcelińskim po pętli o długości 4,6 km. Nowością będzie wprowadzenie dodatkowej klasyfikacji - 3h. Biegacze którzy wybiorą tą formę biegu pokonywać będą krótszą pętlę o długości 2,2 km. W obydwu przypadkach klasyfikacja prowadzona będzie na podstawie ukończonych okrążeń.

Początek pętli oraz strefa odżywcza znajdować będzie się na tzw. "Dużej polanie" w Lasku Marcelińskim - tam także znajdować się będzie strefa depozytowa dla zawodników, gdzie zostawić będzie można np. rzeczy do przebrania na czas trwania zawodów (podczas biegu będzie do nich bezpośredni dostęp z trasy) 

Biuro zawodów, szatnie oraz prysznice znajdować się będą w SP nr 74 odległej o około 800m od miejsca startu. W sali gimnastycznej tej samej szkoły odbędzie się po biegu dekoracja oraz losowanie nagród.

W 2014 roku mocną stroną biegu była gastronomia - przez całe sześć godzin rywalizacji zawodnicy w strefie odżywczej mieli do dyspozycji m.in. świeże owoce, czekoladę, ciastka owsiane, wafle z nadzieniem, mus owocowy oraz wiele innych pozycji do wyboru. W planie organizatorów na 2015 rok jest utrzymanie strefy żywieniowej na takim samym, wysokim poziomie.

Bieg 6-godzinny był w zeszłym roku jedną z pierwszych większych imprez organizowanych przez biegi.wlkp - od tego czasu grupa organizowała m.in. Wildecki Bieg Śniadaniowy, Marceliński Bieg Jesienny i kilka innych imprez. - Doświadczenie zdobyte podczas organizacji tych i kolejnych imprez w pierwszym półroczu 2015 roku z pewnością zaprocentuje w czerwcu podczas Biegu 6h i będzie stał on na jeszcze wyższym poziomie organizacyjnym w porównaniu do zeszłego roku - zapowiadają organizatorzy.

2. Mistrzostwa Poznania w Biegu 6-godzinnym odbędą się 21 czerwca. Więcej w naszym KALENDARZU IMPREZ

red. / org.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce