W Dzień Ojca w Jodłowej – Wisowej pobiegli Szlakiem Cyganiewicza

 

W Dzień Ojca w Jodłowej – Wisowej pobiegli Szlakiem Cyganiewicza


Opublikowane w pon., 01/07/2024 - 15:08

W niedzielę 23 czerwca tym razem w wyjątkowe święto, bo Dzień Ojca w rejonie pomnika Zbyszka Cyganiewicza, znajdującego się tuż przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Zbyszka Cyganiewicza w Jodłowej- Wisowej (powiat dębicki, woj. podkarpackie) zaroiło się od biegaczy i miłośników nordic walking. To tutaj po raz czwarty wystartował bieg „Szlakiem Cyganiewicza" Cross Run Jodłowa – Wisowa 2024.

- Jego celem była popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy aktywności fizycznej w każdym wieku oraz promowanie naszej pięknej gminy Jodłowa. Bieg odbył się w rejonie Wisowej skąd pochodził jeden z najsłynniejszych zapaśników na świecie Zbyszko Cyganiewicz. Były biegi na dystansie 5 i 10 km oraz marsz nordic walking na dystansie pięciu kilometrów, nie zabrakło też biegów dla dzieci, które bardzo licznie przybyły do Wisowej W biegu głównym wzięło udział ponad 100 zawodników, a razem z miłośnikami nordic walking i dziećmi było nas grubo ponad 200 osób-informuje Agata Wiatr-Nawracaj - kierownik biegu.

 

Organizatorem imprezy był  Wójt Gminy Jodłowa, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej, Grupa Biegowa „Wilki Jodłowa”, Stowarzyszenie KGW "Wisowianie" oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Zbyszka Cyganiewicza w Jodłowej. Najliczniejszą grupę biegu podobnie jak w poprzednich stanowiła Grupa Biegowa Wilki Jodłowa, która już od dłuższego czasu pomagała w organizacji biegu. W pięknych koszulkach nawiązujących do wisowskich lasów i herbem gminy Jodłowa Wilki wystartowały w mocnym około 40-osobowym składzie całymi rodzinami.

- W związku z tym, że w dniu tegorocznego biegu wypadał Dzień Ojca, ogłosiliśmy dodatkową, wyjątkową konkurencję – BIEG OJCÓW. Tatusiowie, którzy kibicowali swoim pociechom, również pobiegli, stając się tym samym wzorem odwagi, siły i wytrwałości. W tej kategorii zwyciężyli Mariusz Pacana, Krzysztof Kowalski i Zbigniew Zięba – informuje kierownik  biegu.

Wśród pań na 5 km zwyciężyła Weronika Baran z Jodłowej, a wśród panów ks. Paweł Marzec z Tarnowa, w biegu na 10 km pierwsza była Anna Obal z Tarnowa, a wśród panów Przemysław Bień z Jonin. W marszu nordic walking zwyciężali Paulina Zięba ze Zwiernika oraz Dariusz Barnaś z Borowej

- Wyłoniono również Najlepszą Mieszkankę i Najlepszego Mieszkańca Gminy Jodłowa. Zostali nimi Aleksandra Podraza i Adam Podraza. Każdy zawodnik otrzymał pakiet startowy i pamiątkowy medal. Było też losowanie nagród. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby Bieg Szlakiem Cyganiewicza Cross-Run Jodłowa-Wisowa 2024 stał się wyjątkowym wydarzeniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok – dodaje kierownik biegu Agata Wiatr-Nawracaj.

Szczegółowe wyniki biegu i nordic walkig:

https://dostartu.pl/bieg-szlakiem-cyganiewicza-cross-run-jod-owa-wisowa-2024-cc11043?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3ym2W2DDfYNbbgueT6mJOGmkNXZ4wNcPRoEsfr-87HSftXJPDjKhpsNRg_aem_4Wu98g

 

Pamiątkowe medale, nagrody, statuetki i dyplomy wręczali: Wójt Gminy Jodłowa Jan Janiga, dyrektor SP nr 3 w Jodłowej Barbara Dziedzic, sołtys Jodłowej Wisowej Katarzyna Buras, kierownik biegu Agata Wiatr-Nawracaj i współorganizator biegu dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej Waldemar Sztogrin.

A tak o tej imprezie, która już jest wizytówką gminy Jodłowa, napisali jej uczestnicy:

Ewelina Dobosz „Wspaniała impreza, przepiękne miejsce i wszystko wspaniale przygotowane. Ogromne gratulacje dla wszystkich”

Anna Święch „Jodłowa sentyment jest, więc w miarę możliwości wracamy do tych wspaniałych i ciepłych ludzi. Zaproszenie piękne było to i trzeba było skorzystać. Choć trasa mi już znana, bo w tamtym roku pomieszana, to w tym roku oboje z Piotrem odbiliśmy sobie, choć nogi już odczuwały po drugim biegu w tym dniu, ale uśmiech, radość, endorfinki i ogrom znajomych rekompensowały wszystko. Wilki Jodłowa wspaniała organizacja, medale i statuetki przepiękne”

Rafal Liszka „Okolica świetna, a bieg zasługuje na 200 uczestników. Biegnąc przez las, chciałem się zatrzymać i robić zdjęcia widoczków”

Wiesław Wiktor „Było super, dziękujemy i do zobaczenia za rok”

Barbara Z. Basia „Gratulacje dla organizatorów. Naprawdę wszystko było perfekcyjnie. I przecudne ludzie. Dziękuję za ten bieg i widzimy się za rok”

 

Więcej o biegu: https://www.facebook.com/GminneCentrumKulturyICzytelnictwaWJodlowej

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Zdjęcia: Archiwum organizatora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce