W Gliwicach biegają z myślą o wielkim Balu

 

W Gliwicach biegają z myślą o wielkim Balu


Opublikowane w pt., 21/11/2014 - 11:10

Zbliża się koniec roku i koniec Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej, ale zapał do biegania wcale nie maleje wśród mieszkańców Gliwic i okolicy. Co miesiąc na linii startu pojawiają się nie tylko stali bywalcy i miłośnicy cyklu, ale też debiutanci.

Wielu z nich debiutuje nie tylko w tych zawodach, ale ogólnie w imprezach zorganizowanych. Wybierają to miejsce, bo tutaj czują się dobrze i komfortowo – bez presji, w koleżeńskiej atmosferze. A do tego o dystansie mogą zdecydować już w trakcie biegu, wybierając między jednym, dwoma lub trzema okrążeniami pętli o długości 3450 metrów.

– Do tej pory 77 osób ma szansę na zdobycie statuetki, a 20 osób startowało we wszystkich dziesięciu zawodach – zdradza organizator Andrzej Szelka. Przypomnijmy, że statuetkę Biegnącej Radiostacji (sama Radiostacja jest symbolem miasta) otrzymają wytrwali, którzy wystartują w Gliwicach co najmniej dziewięć razy. Ma ona być wykonana ręcznie ze szkła.

W całym cyklu rozgrywane są trzy dyscypliny: bieg, nordic walking oraz canicross. We wszystkich prowadzona jest klasyfikacja generalna, w dwóch pierwszych również klasyfikacje z podziałem na kategorie wiekowe. Nic więc dziwnego, że wielu zawodników wytrwale walczy o lepsze miejsca w tabelach. W tej generalnej decyduje liczba startów i pokonanych kilometrów, w wiekowych natomiast liczy się najlepszy czas, w jakim dany uczestnik pokonał cały dystans (10,35 km). Niektórzy nie ukrywają, że w listopadzie wracają na Prowokację, bo ktoś poprawił ich rekord trasy w danej kategorii wiekowej, więc trzeba walczyć. A jest o co.

Najszybsi i najwytrwalsi zostaną nagrodzeni podczas Balu Zwycięzców, który odbędzie się 27 grudnia. – Nowości na koniec cyklu nie przewidujemy, chcemy spokojnie dojechać do mety. Ale intensywnie pracujemy nad Balem Zwycięzców, bo to już za nieco ponad miesiąc! – zapewnia organizator.

Przypomnijmy na koniec: Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa startuje na polanie za stadionem Piasta Gliwice w sobotę o godzinie 10:00. Zapisy w biurze zawodów obok startu, gdzie dostępny jest też depozyt. Koszt udziału w imprezie to tylko 10 zł. W zamian na uczestników na mecie czeka coś słodkiego, napój i zaproszenie na Bal Zwycięzców. Trasa leśna, płaska i bardzo przyjemna. Warto odwiedzić Gliwice! Kolejna, ostatnia w tym cyklu szansa, 13 grudnia.

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KM

fot. archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce