W kwietniu biegaj i maszeruj w Bytowie - Rzepnicy

 

W kwietniu biegaj i maszeruj w Bytowie - Rzepnicy


Opublikowane w wt., 11/02/2014 - 09:53

III edycja Biegu i Rajdu Nordic Walking na „Mount Everest – Piękno Natury” zaplanowana jest na 27 kwietnia 2014. Przygotowania do zawodów nabierają tempa. Na 90 dni przed zawodami zapisanych jest 150 osób. 

W tym roku zawodnicy pobiegną i pomaszerują tą samą, znaną z poprzednich edycji imprezy trasą. Ale jak anonsuje organizator, niespodzianek nie zabraknie. „Możecie się spodziewać niezapomnianych wrażeń z trasy, bo tu nigdy nie wiesz co za zakrętem – górką, wąwóz czekają na Ciebie. Miejcie się na baczności!” – czytamy w liście do naszej redakcji z Klubu Biegacza ,,GOCH" Bytów.

Sama impreza ma na celu upamiętnienia pierwszego na świecie wejścia na szczyt Mount Everest, którego 29 maja 1953 r. dokonali Nowozelandczyk Edmunda Hillary i nepalski szerpa Tenzing Norgay. Nawiązanie do tamtego wydarzenia jest nieprzypadkowe. „Każdy może wystartować i zdobyć swój Mount Everest wzbudzić podziw rodziny i przyjaciół!” – przekonują organizatorzy.

„Do pokonania w naszym biegu i rajdzie nordic walking jest 8850 m, czyli dokładnie tyle, ile wynosi wysokość najwyższego szczytu Ziemi. Dla wszystkich uczestników przygotowujemy wiele atrakcji: oryginalne pamiątkowe statuetki, ciepły posiłek, a także losowanie nagród”.

Zgłoszenia do imprezy są przyjmowane do 27 marca. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane bez względu na liczbę zarejestrowanych uczestników. Opłata startowa wynosi 40 zł .

Honorowy Patronat nad imprezą objęli Starosta Powiatu Bytowskiego Jacek Żmuda-Trzebiatowski i Burmistrz Miasta  Bytowa Ryszarda Sylka .

Potrenuj marsze przed imprezą

„Nordic walking jest prosty, ale bez porad wykwalifikowanego trenera nie można nauczyć się prawidłowego chodzenia z kijkam. Zapraszamy wszystkich miłośników biegania i Nordic Walking na profesjonalny wspólny trening z Mistrzem Świata w Nordic Walking Mirosławem Bierkusem. W formule - krok za krokiem z Mistrzem Świata, ogólnodostępny trening będzie okazją do prologu i zapoznania się z trasą kwietniowego biegu i rajdu  Nordic Walking na ,,Mount Everest - Piękno Natury".

Zbiórka chętnych w niedzielę, 23 lutego 2014 roku o godz. 15:00, Bytów - Rzepnica ul. Różana (za jeziorem). Długość do pokonania - 8850 metrów. Tempo biegu i rajdu spacerowe. Trening odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Zapraszam na moje treningi tych, co pragną osiągnąć sukces, poprawić technikę marszu, poprawić kondycję, jak i te osoby o mniejszym doświadczeniu sportowym, by  nabyły wiedzę o fantastycznym niedocenianym nordic walking. Mirek Bierkus został też twarzą sportową naszej imprezy.”

Organizatorzy/ opr. gr

Strona zawodów:

www.biegirajdme.cba.pl

Regulamin:

http://www.maratonypolskie.pl/zglosz4.php?nrid=1434

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce