W Łódź Maratonie pobiegną Shegumo i Chabowski

 

W Łódź Maratonie pobiegną Shegumo i Chabowski


Opublikowane w śr., 12/02/2014 - 09:18

Yared Shegumo i Marcin Chabowski pobiegną w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie

Yared Shegumo i Marcin Chabowski zapowiedzieli swój udział w tegorocznym Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Start obu biegaczy znacząco podniesie poprzeczkę w rywalizacji mężczyzn.

Dla Shegumo będzie to drugi start w Łodzi. W ubiegłym roku zajął tu wysokie, czwarte miejsce z czasem 2:12.14. Dla ówczesnego Mistrza Polski był to dopiero trzeci maraton w życiu. Zawodnik AZS AWF Warszawa zbiera doświadczenie. I to jak. Na swoim koncie ma m.in. zwycięstwo podczas ubiegłorocznego 35. Maratonu Warszawskiego z rekordem życiowym 2:10:34.

Łódzka impreza będzie dla Shegumo ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w Zurychu, w których wystartuje. – Plan jest prosty, pobiec jak najlepiej, a zobaczymy jak będzie. Yared przebywa w tej chwili na obozie w Etiopii, a do Polski wróci dwa dni przed samym maratonem. Do tej pory jego praca wygląda bardzo dobrze – tłumaczy w rozmowie z naszym portalem  Janusz Wąsowski, trener Yareda Shegumo

Podkreśla, że jego podopieczny będzie chciał osiągnąć jak najlepszy wynik w Łodzi. Ale nie wypruje sobie żył.

– Jest to bardziej bieg eliminacyjny do Mistrzostw Europy, do których my - na szczęście - mamy już minimum. Maraton w Łodzi nie będzie więc dla nas głównym celem na ten sezon, w którym chcemy powtórzyć wynik 2:10:00. Jeszcze lepszy chcemy zrobić właśnie w Zurichu. W Łodzi celujemy w miejsca od trzeciego do piątego – wyjaśnia szkoleniowiec.

Dodaje, że jego zawodnik w ramach przygotowań do ME wystartuje jeszcze na 10 000 m podczas Mistrzostw Polski Seniorów (29 – 31 lipca), po czym znów wróci trenować do Etiopii. ME odbędą się w dniach 12 – 17 sierpnia.

Drugim zawodnikiem, który ma wzmocnić stawkę biegaczy Łódź Maratonu jest Marcin Chabowski, legitymujący się rekordem życiowym w maratonie na poziomie 2.10:07. Wynik uzyskany w ubiegłym roku w Dusseldorfie – piąty w historii polskiego maratonu, dał mu przepustkę na IO w Londynie.

W stolicy Zjednoczonego Królestwa urodzony w Wejherowie zawodnik jednak nie pobiegł, bo podczas treningów w Sankt Moritz doznał kontuzji. Teraz walczy o powrót do wielkiej formy.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia. Do zawodów zgłosiło się już ponad 3600 biegaczy z 23 państw.

RZ

Fot.: Łódź Maraton Dbam o Zdrowie

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce