W maju już czwarty raz "Cała Polska biega z mapą"

 

W maju już czwarty raz "Cała Polska biega z mapą"


Opublikowane w pon., 21/04/2014 - 09:12

Rekordowa liczba 21 miast weźmie udział w czwartej edycji akcji „Cała Polska biega z mapą”, która odbędzie się już 10 maja. Organizatorzy liczą, że weźmie w niej udział przynajmniej 4 000 uczestników, co będzie nowym rekordem frekwencji. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Bieganie na orientację robi się coraz bardziej popularne i ogarnia kolejne miasta. Na naszych łamach często możecie przeczytać relacje z tego typu imprez w Łodzi, Warszawie czy Krakowie. Jest też doroczna akcja promująca tę widowiskową konkurencję.

– Rok temu biegało z nami 18 miast i ok. 3 000 osób. Głównym motorem napędowym były atrakcyjne lokalizacje, jak chociażby Stadion Narodowy w Warszawie. W tym roku jeszcze nie mamy potwierdzonej miejscówki w stolicy. Prawdopodobnie będzie trochę mniej widowiskowo, gdyż bieg odbywać się może np. na Agrykoli. Jednak warto będzie przyjść i spróbować swoich sił – zachęca Łukasz Cheruba, koordynator (dobrze zorientowanej) akcji.

Celem akcji jest zachęcenie do biegania na orientację osoby, które jeszcze nigdy nie biegały z mapą i kompasem. – W pierwszych edycjach mieliśmy pewien problem, bo osoby zgłaszające się do nas nie miały wiele doświadczeń w bieganiu z mapą, nie miały aż tak szerokiej palety imprez lokalnych. Teraz już dużo miast organizuje różne cykle, także w środku tygodnia i każdy, kto pojawi się 10 maja, ma okazję do kontynuacji przygody z bieganiem na orientację – przekonuje organizator.

Podkreśla, że „Cała Polska biega z mapą” to nie jest jednorazowa oferta. – My nie dajemy ryby, tylko wędkę. Każdy otrzymuje też pomoc doświadczonych zawodników. Każdy, kto przyjdzie na start, nie będzie zostawiony sam sobie. Wytłumaczymy na czym polega dyscyplina i pokażemy z czym to się je.

Istotne jest też to, że każdy z uczestników akcji będzie mógł zabrać mapę do domu by jeszcze raz, już na spokojnie, przeanalizować swój debiut w Biegu na Orientację. Mimo, że wśród początkujących nie chodzi o wynik sportowy, to jednak każdemu uczestnikowi akcji mierzony będzie czas, tak jak na profesjonalnych zawodach. Będzie można go porównać z innymi uczestnikami.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w imprezie swój udział zapowiedziała m.in. prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Pani prezydent ponoć często, gdy pozwalają jej na to obowiązki, chętnie pojawia się na starcie biegów na orientację. 

Oto lista miejscowości w których odbędzie się akcja w tym roku: Bytów, Chrzanów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Kraków, Kwidzyn, Limanowa, Łódź, Poznań, Rumia, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zamość, Zielona Góra, Złocieniec.

Polecamy i zapraszamy!

Organizator

Tak było rok temu w Krakowie:

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce