W Małastowie odbył się Grand Prix Małopolski w biegach przełajowych

 

W Małastowie odbył się Grand Prix Małopolski w biegach przełajowych


Opublikowane w pon., 25/03/2024 - 16:45

W sobotę 23 marca do Małastowa w gminie Sękowa w rejonie Gospody Magurskiej odbył się I Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych.

- Do tej uroczej miejscowości w gminie Sękowa przyjechało z całej Małopolski i nie tylko grubo ponad 300 biegaczy, a wśród nich nie zabrakło reprezentantów Polski jak Monika Ogórek czy wychowanek UKS Kobylanka Michał Zieleń – relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów i uczestnik imprezy.

Biegacze zmagali się na niełatwych, ambitnych, ale jednocześnie ciekawych i atrakcyjnych widokowo trasach. Mogli w niej startować zarówno zawodnicy z licencją PZLA, jak i również bez licencji PZLA. Każdy startujący otrzymał pakiet startowy, a na mecie pamiątkowy medal i ciepły regeneracyjny bigos. Głównym organizatorem imprezy był UKS Kobylanka, a współorganizatorami m.in. Gospoda Magurska, Fundacja Magura, Gmina Sękowa, Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, miasto Gorlice, powiat gorlicki oraz wiele prywatnych firm i sponsorów, którzy włączyli się finansowo i rzeczowo w pomoc przy organizacji tej bardzo ciekawej imprezy. Pomagali też wolontariusze i rodzice zawodników i zawodniczek z UKS Kobylanka, a na trasie biegu wszystkich uczestników dopingował trener UKS Kobylanka Jerzy Dziedziak.

 

- Cieszymy się z tak licznej frekwencji, byli u nas reprezentanci praktycznie wszystkich małopolskich klubów lekkoatletycznych. Gościliśmy również zawodników z zaprzyjaźnionego Klubu Biegacza z podkarpackiego Krościenka Wyżnego. W zawodach pobiegło również wielu zawodników niezrzeszonych w licencjonowanych klubach. Wszystkim biegaczom gratulujemy super wyników i zaangażowania na trasach – dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami. Pozostałym sportowcom, którzy nie ukończyli biegu, lub z przyczyn losowych nie mogli wystartować, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – informuje Mateusz Bryg, spiker i organizator zawodów z UKS Kobylanka.

- Cieszę się bardzo, że kolejna duża impreza sportowa zawitała do naszej gminy. Mamy w tym rejonie Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski, a teraz impreza biegowa. Miło patrzeć jak tyle młodych ludzi biega właśnie u nas – podkreśla Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa.

Nagrody i puchary dla najlepszych biegaczy wręczali przedstawiciele organizatorów, samorządów, trenerzy oraz działacze MZLA z Krakowa.

 

- Jako Fundacja Magura i Gospoda Magurska wspieramy wiele inicjatyw sportowych oraz klubów na naszym terenie. Z radością przyjęliśmy propozycję organizacji takiej imprezy u nas. Do biegów przełajowych mamy wspaniałe warunki, a z przygotowaniem trasy nie było żadnego problemu. Jesteśmy otwarci i za rok zapraszamy do nas – mówi Damian Grądalski, współorganizator imprezy, prezes Fundacji Magura.

- Jestem pod wrażeniem i gratuluję organizatorom, a zwłaszcza działaczom UKS Kobylanka za profesjonalne przygotowanie Grand Prix Małopolski w biegach przełajowych. Cały klub wraz z pozostałymi podmiotami włożył masę pracy w to przedsięwzięcie. Serdecznie im za to dziękujemy – mówi Paweł Czyż, prezes MZLA w Krakowie.

Zawodnicy i zawodniczki biegali na dystansach 300 metrów, 500 metrów, 1000 metrów oraz 2000 metrów. Zawody otwierały tegoroczny cykl Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Rafał Kukla, burmistrz Gorlic oraz Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa.

- Organizatorom, a zwłaszcza całej społeczności UKS Kobylanka łącznie z zarządem, rodzicami, zawodnikami i przyjaciółmi należą się ogromne podziękowania. Pomyślano nie tylko o dzieciach i młodzieży, ale i o starszych wiekiem amatorach. Impreza zorganizowana profesjonalnie i w imieniu wszystkich biegających serdecznie im za to dziękuję – mówi Marek Podraza, nasz ambasador.

Szczegółowe wyniki zawodów: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Kzee9ykr1xgVxOtGbG-kLMAYZYzDpksK/edit#gid=1774940731

Tekst i foto: Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce