W niedzielę biegacze najadą na Dąbki. Biegaj przełajowo nad Bałtykiem

 

W niedzielę biegacze najadą na Dąbki. Biegaj przełajowo nad Bałtykiem


Opublikowane w śr., 23/07/2014 - 14:47

W niedzielę 27 lipca w zachodniopomorskich Dąbkach, czyli w oazie wakacyjnego wypoczynku kuracjuszy, swoją premierę będzie miał Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy. Jak spodziewają się organizatorzy, na czas zawodów liczba mieszkańców kurortu podwoi się.

Lato nad Bałtykiem nie kojarzy się polskiemu społeczeństwu z aktywnością fizyczną. Zwłaszcza w takich kurortach jak Dąbki. Ludzie przyjeżdżają tam do sanatoriów lub ośrodków wypoczynkowych. Organizatorzy biegu, czerpiąc choćby z doświadczeń kolegów z Jarosławca czy Dźwirzyna, proponują jednak aktywny relaks na plaży.

– Sport to zdrowie. Po prostu. Chcieliśmy stworzyć coś, co pozwoli aktywnie spędzić czas, bo przecież nie można tylko wylegiwać się na leżakach – opowiada Maciej Rudnikowski, organizator zawodów.

Limit uczestników nadmorskiego biegu ustalono na 200 osób. Dodajmy tylko, że w Dąbkach mieszka na stałe 285 osób. Pula numerów startowych została dość szybko wyczerpana, a opłatę startową uiściło 145 uczestników. – Trochę nas zaskoczyło tak duże zainteresowanie biegiem. Ale to jest miłe. Do czwartku czekamy na ostatnie wpłaty, jeśli zostaną wolne miejsca, to uruchomimy zapisy telefoniczne – informuje nasz rozmówca.

Bieg rozgrywany będzie na dystansie 10 km. Uczestnicy będą mieli do pokonania dwie pętle po 5 km. – Trasa jest płaska, dosyć łatwa. Nie ma tu żadnych podbiegów, większość trasy prowadzi w terenie leśnym i nadmorskim. Jest tylko jedno wąskie gardło, ale nie mogliśmy go uniknąć. Może da się w kolejnych latach – opowiada Maciej Rudnikowski.

Na uczestników imprezy czekają już pamiątkowe koszulki i medale.

Zawodnicy, którzy opłacili już wpisowe, otrzymają imienne numery startowe.

W ramach Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego, acz w osobnym starcie, rywalizować będą też dzieci.

Impreza odbędzie się w niedzielę 27 lipca. Biuro zawodów otwarte będzie od godziny 9:00. Start i meta znajdować się będzie przy ulicy ul. Dąbkowickiej 7. Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12:00. Zapisy do biegów dziecięcych przyjmowane będą na miejscu.

Organizator

Regulamin

Trasa 

Wpisowe: po 23 lipca – 20 zł

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce