W niedzielę biegasz w Rakoniewicach? Przeczytaj

 

W niedzielę biegasz w Rakoniewicach? Przeczytaj


Opublikowane w śr., 02/10/2013 - 12:53

Aż 1250 biegaczy z całej Polski stanie 6 października na starcie III Dychy Drzymały. A nawet 1500, bo podczas imprezy odbędą się mistrzostwa kraju strażaków. Dla wszystkich startujących mamy nowe, bardzo ważne informacje organizacyjne. 

Jak informuje dyrektor imprezy Krzysztof Krawczyk, start do biegu został przeniesiony na godz. 12:00. Biuro zawodów będzie pracowało w godz. 9:00-11:30.

Depozyty, szatnie i prysznice dla kobiet znajdować się będą w budynku szkoły podstawowej (ul. Nowotomyska 1), a dla mężczyzn w hali sportowej, tam gdzie biuro zawodów (ul. Nowotomyska 3). – Z odnalezieniem właściwego adresu nie powinno być problemów, nasze festiwalowe miasteczko będzie kompaktowe i łatwo dostępne – zapowiada organizator. 

W dniu imprezy zostanie uruchomione przedszkole dla dzieci zawodników, które mają od 2 do 18 lat. Będzie ono czynne w godz. 9:00-15:00 w Przedszkolu im. Krasnala Hałabały (ul. Garbary, w pobliżu strefy mety i biura zawodów). – Oddając dziecko pod opiekę przedszkolanek nie zapomnijcie zabrać numeru startowego – mówi Krzysztof Krawczyk.

Zawodnicy przyjeżdżający do Rakoniewic własnym samochodem proszeni są o włożenie za szybę białej kartki formatu A4. Pozwoli to służbom porządkowym sprawnie pokierować ruchem kołowym w miejscowości w dniu zawodów.   

W budynku szkoły podstawowej w Rakoniewicach będzie można napić się bezpłatnej kawy i zjeść „ciasto z sercem” przygotowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Serce”. Po zawodach będzie serwowany posiłek regeneracyjny, m.in. kiełbaski, placek drożdżowy, oponki serowe i racuchy. – Nie wyznaczamy limitów na posiłki czy napoje, bo chcemy, by każdy czuł się u nas jak u siebie w domu.   

W strefie startu i mety powstanie szpital polowy z karetką pogotowia. Drugi ambulans będzie się znajdował na trasie biegu, w najdalej położonym punkcie. Na trasie będą się znajdować ponadto 3 punkty medyczne, a odcinku między nimi będą zabezpieczać mobilni ratownicy. – Chyba przesadziliśmy z zabezpieczeniem, ale lepiej chuchać na zimne niż potem żałować. Inna sprawa że biegacze wymagają od organizatora zawodów profesjonalnej i szerokiej opieki. Sam wiem, bo biegam – podkreśla Krzysztof Krawczyk.

Na trasie będą zorganizowane punkty dopingowe z zespołami muzycznymi. Dopingować będą też mieszkańcy Rakoniewic, którzy – jak zapowiada organizator – „wyjdą do zawodników”. – Dycha Drzymały to sportowe święto Rakoniewic – cieszy się.

Trasa nie uległa zmianie w stosunku do ubiegłorocznej edycji. Biegacze rywalizować będą na dystansie dwóch 5-kilometrowych pętli wytycznych ulicami miejscowości. Atest PZLA i profesjonalny pomiar czasu pozwolą skonfrontować osiągnięty wynik z wcześniejszymi edycjami imprezy. Limit czasu na pokonanie trasy to 1,5 godziny.

– Zainteresowanie tegoroczną Dychą Drzymały przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo się cieszymy, że tyle osób chce biegać w Rakoniewicach, szczególnie mieszkańcy naszej małej, bo zaledwie 3-tysięcznej miejscowości. Wszystkim uczestnikom życzę dobrej zabawy, szerokiego uśmiechu na twarzy i biegowego ducha na trasie. Biegajcie z optymizmem, rywalizujcie fair. Po zawodach integrujcie się na dziedzińcu Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa. Tu najlepiej poczujecie klimat naszej imprezy. Powodzenia! – życzy Krzysztof Krawczyk, dyrektor Dychy Drzymały.   

Strona zawodów: http://www.dychadrzymaly.info.pl

Regulamin: http://www.dychadrzymaly.info.pl/regulamin.html

GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce