W niedzielę biegowe urodziny Łodzi. „Czegoś takiego jeszcze nie było”

 

W niedzielę biegowe urodziny Łodzi. „Czegoś takiego jeszcze nie było”


Opublikowane w wt., 22/07/2014 - 12:51

Wybierając się na 591. urodziny Łodzi nie musimy ubierać się elegancko czy kupować prezentu, bo to samo miasto szykuje niespodzianki dla swoich gości. Wystarczy nam sportowy strój oraz chęć rywalizacji w biegu ulicznym. Udział w II Biegu i Marszu jest darmowy.

Pierwszy Bieg i Marsz urodzinowy zorganizowany został rok temu z okazji 590-lecia nadania praw miejskich. Jako Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowiliśmy włączyć się w obchody urodzin miasta. A ponieważ najprostszą formą aktywności jest bieg, a my mamy do dyspozycji stadion i park, pomysł na sportowe urodziny miasta był jeden. Mamy idealne do przeprowadzenia imprezy – opowiada Maciej Tracz z MOSIR Łódź.

Tegoroczna edycja imprezy cieszy się większym zainteresowaniem niż ta sprzed 12 miesięcy. Wtedy pobiegło 222 osoby, w tej chwili na liście startowej jest już 240 nazwisk. Limit uczestników wynosi... 591 biegaczy. Zapisy drogą elektroniczną potrwają do piątku do godziny 20:00. Zapraszamy też do biura imprezy w dniu startu. Każdy z uczestników otrzyma okolicznościową koszulkę oraz wejściówkę na basen. Medale okolicznościowe otrzyma 150 biegaczy i 50 pierwszych kijkarzy, którzy najszybciej przekroczą metę – wyjaśnia organizator.

Zmienia się także trasa imprezy. To tradycja, bo w biegu głównym z każdym rokiem organizatorzy wydłużają trasę o 10 metrów. Teraz uczestnicy biegowych urodzin włókienniczego miasta pobiegną na dystansie 5910 metrów. Z kolei do biegu dzieci dodano 10 cm (trasa długości 59,1m). To jednak dopiero część zmian.

Trasa biegu jest zupełnie zmieniona i na pewno będzie zaskakująca dla biegaczy. Park 3 maja i Park Park Baden Powella, którymi prowadzi, są bardzo znane biegaczom i trudno wymyślić coś nowego. Nam jednak się to udało. Nowa trasa pokazuje, że Łódź się zmienia. Nie będzie trudna. Uczestnicy urodzin będą zaskoczeni tym co zobaczą, czegoś takiego w historii łódzkich biegów jeszcze nie było dodaje nasz rozmówca.

Po biegu przewidziane jest spotkanie z zawodnikami beach soccera. Na jednym z boisk będzie można będzie spróbować tej dyscypliny pod okiem reprezentantów Polski i zawodników Grembacha Łódź: Bogusława Saganowskiego oraz Witolda Ziobera. Dostępne będzie także boisko do siatkówki plażowej. Na nim pojawić się mają siatkarze i siatkarki ze szkoły mistrzostwa sportowego Marcina Gortata. Do centrum Polski zawita więc nadmorski klimat.

II Bieg i Marsz Urodzinowy odbędzie się w niedzielę 27 lipca. Biuro zawodów znajdować się będzie na stadionie przy ulicy Małachowskiego 5. Czynne będzie od godziny 8:30 do 13:05. Zapisy do biegu głównego przyjmowane będą do godziny 10:30. Bieg oraz marsz rozpocznie się o godzinie 11:00.

Organizator

Regulamin

Zapisy

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce