W niedzielę druga Dycha do Maratonu Lubelskiego

 

W niedzielę druga Dycha do Maratonu Lubelskiego


Opublikowane w pt., 22/11/2013 - 14:24

Bieg ponownie odbędzie się nad Zalewem Zembrzyckim przy ul. K. Byńskiego, ale już na nowej trasie, wyznaczonej na wschód od akwenu. Zapisy możliwe są już tylko w biurze zawodów w piątek i sobotę. Sam bieg zaplanowano na niedzielę na godz. 11:00. Zapraszamy!

„Dycha” to cykl 4 imprez przygotowujących mieszkańców regionu do Maratonu Lubelskiego – sztandarowej konkurencji biegowej Lubelszczyzny. Pierwszy bieg cyklu, który odbył się 22 września, zgromadził aż 709 osób. Do niedzielnego etapu zgłosiło się już blisko 200 osób. Kolejne biegi odbędą się 1 lub 2 lutego oraz 13 kwietnia.

Sam Maraton Lubelski zaplanowano na 11 maja 2014 r. – to już potwierdzony termin. Impreza ponownie będzie zaliczana do Ligi Festiwalu Biegów w kat. „Najlepszy maratończyk”, której finałem będzie festiwalowy Koral Maraton (7 września 2014 r.) 

Aby wystartować w niedzielnej Drugiej Dysze należy zgłosić się do Biura Zawodów znajdującego się w biurze Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie przy al. Piłsudskiego 22 (stadion MKS „Start”, budynek za płytą stadionu). Numer startowy do biegu będzie można zdobyć jednak tylko do soboty do godz. 19:00 – po tym terminie zgłoszenia nie będą już przyjmowane.

Bieg ma charakter otwarty, niepełnoletni zawodnicy muszą zgłosić się do biura zawodów z opiekunem. W dniu imprezy biuro będzie się mieścić w białym pawilon na terenie obiektu Słoneczny Wrotków (czynne do godz. 10:30).

Wpisowe do biegu to 40 zł.

Trasa ma długość 10 km, w większości będzie przebiegała drogami nieutwardzonymi przez las Dąbrowa (trasa nie posiada atestu PZLA). Start i meta znajdują się w pobliżu tamy na Zalewie Zemborzyckim przy al. K. Bryńskiego. Prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu, limit na pokonanie trasy wynosi 80 minut.

Triumfatorzy Drugiej Dychy do Maratonu Lubelskiego zostaną wyłonienie w kategorii generalnej oraz wiekowych kobiet i mężczyzn.

Strona zawodów:

http://maraton.lublin.eu

Regulamin:

http://maraton.lublin.eu/images/strony/druga_dycha_2/regulamin_pl.pdf

GR

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce