W niedzielę Gdańsk żył biegami [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

W niedzielę Gdańsk żył biegami [WIDEO, ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 04/11/2013 - 15:14

Ponad 4500 osób z całej Polski, a nawet z Wielkiej Brytanii, Danii i Stanów Zjednoczonych wzięło udział w piątej edycji rekreacyjnej imprezy Gdańsk Biega. Zobacz, jak bawiono się na plaży w Brzeźnej.

Uczestnicy imprezy mogli wybierać spośród dwóch tras – 3 i 6 km, prowadzących częściowo po plaży, częściowo alejkami parku nadmorskiego. Zgodnie z ideą wydarzenia („run for fun”) nie mierzono czasu. Co ciekawe, nie było numerów startowych – każdy biegał w czym chciał i jak chciał. Do wysiłku na ciężkim, ale ubitym piasku zachęcali m.in. prezydent miasta Paweł Adamowicz i ambasador biegu Paweł Januszewski.

Dzięki wysiłkom organizatora – MOSiR Gdańsk każdy z uczestników przed startem mógł dokładnie sprawdzić swój organizm i przygotować się do biegu. Na stoiskach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Klub Zdrowego Stylu Życia można było zbadać ciśnienie krwi czy poziom cukru czy dowiedzieć się, jak udrożnić drogi oddechowe. Panie mogły uzyskać też cenne informacje z zakres profilaktyki zdrowia i raka piersi. Profesjonalną rozgrzewkę przeprowadzili siatkarze Trefla Sopot.

Sporo chętnych przyciągnęły też stoiska Biegosfery i Intersportu, na których wykonywano bezpłatną wideoanalizę kroku biegowego na bieżni. Kilkanaście osób zdecydowało się też zakupić tu książkę Kiliana Jorneta „Biec albo umrzeć”.

Wielu chętnych przyciągnęła też fotokabina, w której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie i natychmiast pochwalić się nim w portalach społecznościowych, życiem tętnił również punkt zabaw dla dzieci biegaczy, w którym dominowały klimaty pirackie. Tych większych maluchów nie mogło zabraknąć w biegowej stawce.   

Wideorelacja z imprezy TrójmiastoTV:

GR

Fot. MOSiR Gdańsk

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce