W niedzielę Poznań biega nad Rusałką. „Zachęcam”

 

W niedzielę Poznań biega nad Rusałką. „Zachęcam”


Opublikowane w pon., 10/02/2014 - 15:47

W najbliższą niedzielę 16 lutego nad jeziorem Rusałka w Poznaniu zainaugurowany zostanie cykl imprez biegowych pn. EuroInvest Run nad Rusałką. Trzyetapowe zmagania toczyć się będą na dystansie 5 km. Jak informuje organizator, wciąż są wolne miejsca.

Chociaż wokół jeziora rozgrywanych jest wiele imprez zarówno biegowych jak i duathlonowych to jednak EuroInvest Run nad Rusałką odbędzie się tu po raz pierwszy.

– Znamy bardzo dobrze to miejsce i jesteśmy z nim związani. W 2007 roku organizowaliśmy tu crossduathlon. Postanowiliśmy więc tu na „własnych śmieciach” zorganizować zawody – powiedział nam Adam Kaczmarek, organizator zawodów, który trenując triathlon w pobliskiej Olimpii Poznań jest z tym miejscem jest bardzo związany. 

Jak wyjaśnił nasz rozmówca, Ci, którzy przyjdą nad poznańskie jezioro nie będą mieli prawa narzekać. Do pokonania będą mieli jedno okrążenie wokół jeziora. Start i meta znajdować się będą w różnych miejscach. Sama trasa jest jednak „łatwa”. – Są trzy niewielkie podbiegi, ale nie jest to bieg przełajowy. W większości biegnie się po dukcie leśnym – opisuje organizator. 

Oprócz biegu głównego, w ramach imprezy rozegrany zostanie bieg dla dzieci do lat 15 na dystansie 1200m. Biuro zawodów znajdować się będzie w namiotach na wysokości stadionu lekkoatletycznego Olimpii Poznań (blisko startu zawodów w ramach Grand Prix zBiegiemNatury w Poznaniu).

Limit uczestników w każdym biegu to 250 osób. – Jest jeszcze dużo wolnych miejsc. Ten limit nazwałbym optymistycznym. My chcielibyśmy, żeby tyle osób wzięło udział w inauguracyjnej imprezie. Jednak zdajemy sobie sprawę, że będzie to debiut – stwierdził Adam Kaczmarek. Zachęca do wspólnej zabawy nad Rusałką.

By zostać sklasyfikowanym w cyklu EuroInvest Run nad Rusałką trzeba będzie wziąć udział w dwóch z trzech biegów. Po eliminacji lutowej, kolejne terminy to 2 i 9 marca, punktualnie o godz. 11:30. Opłata startowa za zawody wynosi 10 zł.

Strona zawodów:

http://www.biegirusalka.pl/index.html

Regulamin:

http://www.biegirusalka.pl/regulamin.html

Zapisy:

http://www.biegirusalka.pl/zapisy.html

RZ

Fot. Jezioro Rusałka w Poznaniu, Wikipedia

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce