W niedzielę Śląsk pobiegnie dla Ukrainy

 

W niedzielę Śląsk pobiegnie dla Ukrainy


Opublikowane w pt., 28/02/2014 - 09:25

Śląscy biegacze będą mogli wyrazić swoje poparcie dla Ukrainy i oddać hołd poległym na Majdanie. Z inicjatywy grupy społecznej „Śląski Majdan” w niedzielę 2 marca o godzinie 11:00 odbędzie się bieg „Razem z Ukrainą”. Równolegle, choć tam będzie godzina 12.00, wystartuje podobny bieg we Lwowie.

Pomysłodawcy zaznaczają wyraźnie, że nie chodzi o sportową rywalizację ani osiągnięcie jak najlepszego czasu, ale o wyrażenie jedności z Ukrainą. - Chcemy w ten sposób uczcić pamięć ofiar, które oddały życie w walce o swoje przekonania – mówi Bartosz Alechnowicz. Dlatego nie pobiera się opłat startowych, a pobiec może każdy, kto ukończył 16 lat i zgłosi się drogą elektroniczną (do północy 1 marca) lub osobiście przed startem (do godz. 10:45).

Organizatorzy zdradzają, że przygotowali dla uczestników okolicznościowe koszulki oraz napoje na mecie. A to nie jedyne atrakcje! Na mecie, tj. w Rebel Garden Cafe, o godz. 13:00 odbędą się koncerty zespołów Shamboo oraz promującego Śląsk i jego tradycje Oberschlesien.

Uczestnicy „Razem z Ukrainą” pokonają 5 km. Trasa wiedzie od katowickiego Spodka, przy którym z Placu Honorowego bieg wystartuje, głównie alejkami Parku Śląskiego, kończąc się przy wejściu do ZOO, gdzie znajduje się wspomniana klubokawiarnia. Prosi się wszystkich o strój wyrażający ideę imprezy – w barwach żółto-niebieskich.

Regulamin

Zapisy

KM

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce