W Olecku znów pobiegną wokół jeziora. W tym roku bez limitu uczestników

 

W Olecku znów pobiegną wokół jeziora. W tym roku bez limitu uczestników


Opublikowane w pon., 12/05/2014 - 16:55

W sobotę 17 maja wystartuje II Olecka Trzynastka, czyli bieg wokół Jeziora Oleckie Wielkie. Zawody odbywające się „Wiewiórczą Ścieżką” cieszą się o wiele większym zainteresowaniem niż rok temu.

W pierwszej edycji biegu wystartowało 100 biegaczy. Teraz impreza cieszyła się dużo większym zainteresowaniem.

– Limit uczestników początkowo wynosił 150 uczestników, jednak ta pula szybko się wyczerpała. Zwiększyliśmy więc liczbę uczestników do 180, ale również miejsc zaczęło brakować. Ludzie wciąż dzwonili i pytali o możliwość startu. Będzie więc jeszcze możliwość zapisów w dniu biegu. Szacujemy więc, że zobaczymy tu co najmniej 200 osób – opowiada Marcin Brynda, organizator imprezy.

Bieg odbywa się na popularnym wśród spacerowiczów i biegaczy terenie. Sama formuła zawodów, czyli bieganie na łonie natury, przyciąga tu wielu zawodników, którzy często są zmęczeni biegami ulicznymi. – Trasa liczy 12,8 km. Może jest to nietypowy dystans, ale tyle właśnie wynosi odległość od startu ze stadionu miejskiego, wokół jeziora z powrotem na stadion – opisuje organizator.

Na uczestników Oleckiej Trzynastki czeka wiele atrakcji. Jak anonsuje organizator, każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Na najlepszych czekają zaś puchary. Po biegu na smakoszy czekać będzie posiłek; rok temu o grochówkę zadbali harcerze.

Bieg wystartuje o godzinie 11:00. Start znajdować się będzie na stadionie przy ul. Park 1. Tam też znajdować się będzie biuro zawodów. Ważna informacja dla chętnych - czynne będzie ono w godz. 9:00 - 10:30. Oprócz biegu głównego w programie imprezy jest też marsz nordic walking. Kibice będą mogli oglądać zmagania mogą z łódek i kajaków. Sprzęt wodny będzie wypożyczany 100 metrów od startu.

W zeszłym roku olecki bieg wygrał Daniel Mikielski z czasem 46:16. Wśród kobiet najszybsza była Maria Wojda z rezultatem 59:37. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w sobotę.

Organizator

Regulamin

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce