W piątek biegaj z żakami we Wrocławiu

 

W piątek biegaj z żakami we Wrocławiu


Opublikowane w pt., 08/11/2013 - 16:27

Pierwszy polski wykład na Politechnice Wrocławskiej wygłosił 15 listopada 1945 r. prof. Kazimierz Idaszewski. Dzień ten obchodzony jest na uczelni jako święto Uczelni, a także święto nauki wrocławskiej. Jest uroczysta akademia, koncerty, ale też rywalizacja sportowa. I biegowa!

Z inicjatywy Akademickiego Związku Sportowego w ramach obchodów rozgrywany jest tu Bieg Uliczny o Puchar J.M. Rektora Politechniki Wrocławskiej. Tegoroczna, 39. już edycja odbędzie się w historyczny terminie, o godz. 14:00. Do pokonania będzie 5,6 km z Wybrzeża Wyspiańskiego do pętli przy Stanicy Harcerskiej i z powrotem.

Bieg ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział już nawet 15-latkowie. Równie ważna co klasyfikacja open kobiet i mężczyzn (zwycięzca otrzymuje tytułowy puchar rektora) jest tu też klasyfikacja studentów i pracowników PWr (w kategoriach do 45 i powyżej 46 lat) a także rywalizacja w Lidze Międzyuczelnianej. W tej ostatniej startują przedstawiciele wszystkich wrocławskich uczelni, do klasyfikacji ligi zaliczane są wyniki piątki najlepszych z danej placówki.  

Zapisy elektroniczne do Biegu potrwają do 14 listopada. Numer startowy będzie można też zdobyć „na miejscu” w godzinach 11:15-13:45.

Poza Biegiem w ramach sportowych obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej odbędą się również:

- Otwarte Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej w Brydżu Sportowym
- Otwarte Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej na Ergometrze Wioślarskim
- Otwarte Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej w Tenisie Stołowym (miejsce: Stadion Olimpijski)

Polecamy i zapraszamy!

Oficjalna strona zawodów:

http://www.azs.pwr.wroc.pl/strona=swieto_politechniki

Zapisy:

http://formularz.ultimasport.pl/213/

GR

 

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce