W Poznaniu Nowy Rok taki jak stary. Czyli biegowy!

 

W Poznaniu Nowy Rok taki jak stary. Czyli biegowy!


Opublikowane w czw., 02/01/2014 - 13:24

Ponad 200 amatorów biegało w noworoczną środę na poznańskiej Cytadeli witając Nowy Rok. Ten nie będzie się jednak różnił od poprzedniego.

– Przez cały rok regularnie spotykamy się na wspólnych wieczornych treningach nad Maltą i na Cytadeli. Bierzemy też udział w zawodach – tłumaczy Tomasz Makowski ze Stowarzyszenia Night Runners, które po raz drugi, wraz z autorkami bloga Kobiety Biegają i firmą Endushop zorganizowało tu imprezę pn. „Nowy Rok koniecznie biegowo”. Zaprasza na poniedziałkowe i czwartkowe zajęcia. 

Wczoraj biegano na 5-kilometrowej trasie. Uczestników podzielono na dwie grupy – z tempem „6” i „7”. Biegano spokojnym truchtem (tu przodowali triathloniści przygotowujący się do lipcowego Lotto Poznań Triathlon) lub metodą Gallowaya, łącząc bieg z marszem.

Rekreacyjna formuła biegu sprzyjała integracji – obie grupy biegaczy szybko się z sobą wymieszały. A że wielu biegaczom wciąż towarzyszył sylwestrowy nastrój – wśród uczestników fotoreporterzy "Głosu Wielkopolski" wyłowili m.in. Batmana – uśmiechów było co niemiara.    

– Już dziś mogę zapowiedzieć, że będzie trzecia edycja noworocznego biegu. Nie możemy przecież zrezygnować z czegoś, co sprawia nam tyle frajdy – anonsuje Tomasz Makowski.

GR / źródło: Głos Wielkopolski

 

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce