W realu i wirtualu. Drużyna NFL zaprasza na bieg


Opublikowane w wt., 26/03/2019 - 08:55

Drużyna Dallas Cowboys zorganizuje bieg i marsz na 5 km, który będzie towarzyszyć naborowi do drużyny pięciokrotnych mistrzów kraju w futbolu amerykańskim. Imprezę zaplanowano na kwietnia i jako wielkie święto kibiców.

Draft, czy też nabór najczęściej młodych zawodników do zawodowej ligi, to wielkie wydarzenie w USA. W teorii ma wyrównać szanse ligowych zespołów, bo wyboru zawodników dokonuje się według układu sił z poprzedniego sezonu. Dzięki temu najlepszego gracza mogą pozyskać najsłabsze kluby. Jednak często, a może głównie, dochodzi do wymian, które elektryzują kibiców. Giełda transferowa kręci się już teraz, ale na dobre rozhula się w dniu draftu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@dallascowboys signing WR Randall Cobb to one-year, $5M deal. (via @rapsheet) : Mike Roemer/AP

Post udostępniony przez NFL (@nfl)

Wcześniej swoimi nogami zakręcą biegacze. Impreza odbyć ma się w ramach pikniku „Draft Day”. Zawody odbywać będą na terenie ogromnego ośrodka treningowego w mieście Frisco. Zresztą trenują tam nie tylko zawodnicy, ale też klubowe tancerki.

Oprócz biegów dla dorosłych, nie zapomniano też o młodych fanach biegania (a może przede wszystkim futbolu). Wszyscy otrzymają pamiątkowe koszulki z logo „kowbojów” oraz pamiątkowe medale.

Dzięki nowoczesnym technologiom, w biegu mogą wystartować wszyscy fani na całym świecie - wirtualnie. Wystarczy tylko przesłać zgłoszenie – szczegóły.

Ostatni raz Dallas Comboys wygrało Super Bowl w 1996 roku. Razem ze swoimi kibicami, Kowboje biegiem wchodzą w kolejny, już setny sezon ligi NFL.

Bieg odbędzie się w niedzielę 27 kwietnia. Sam draft rozpocznie się już w piątek 25 kwietnia i składać się będzie z trzech rund. Wszystko odbywać będzie się w Nashville w stolicy stanu Tenneessee.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce