W Ryglicach w powiecie tarnowskim pobiegną dokoła gminy dla chorej Blanki

 

W Ryglicach w powiecie tarnowskim pobiegną dokoła gminy dla chorej Blanki


Opublikowane w wt., 23/03/2021 - 13:29

Biegaczom brakuje imprez sportowych i to widać na każdym kroku. Trenują indywidualnie, ale jak tylko trzeba, wspierają różne biegi, czy wirtualne imprezy charytatywne. Do Ryglic w powiecie tarnowskim biegacze zaglądali bardzo często jak, chociażby na słynny Bieg Drwala. Teraz pojawia się okazja, aby znów pobiec w Ryglicach, ale w zupełnie innym biegu mającym wyjątkowy charakter.
- Zapraszamy do uczestnictwa w biegu obrzeżami Gminy Ryglice oraz zbiórki funduszy na leczenie Blanki. Wydarzenie ma charakter indywidualnego biegu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie możemy zrobić nic innego. Uczestnicy mogą pobiec, pojechać na rowerach z zawodnikami naszej Sekcji Biegowej. Zaproponowaną przez nas trasą lub inną, swoją ulubioną. Głównie chodzi o zbiórkę funduszy na leczenie chorej Blanki Lipowskiej oraz o uwrażliwienie ludzi, że mogą pomóc. Wyzwanie organizujemy wspólnie z wszystkimi biegaczami z naszej Sekcji Biegowej KS Ryglice – informuje Tobiasz Paluch z KS Ryglice, organizator imprezy.

Symboliczny Bieg dla Blanki odbędzie się w niedzielę 28 marca. Biegacze wyruszą ze słynnego rynku w Ryglicach, gdzie znajduje się Pomnik Emigranta około godziny 8.00 – 8.30.

- Wrzucamy dobrowolny datek na rzecz leczenia Blanki, zbijamy sportową „piątkę” lub "żółwia" i startujemy w formie biegu indywidualnego. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać dowolną trasę, część dystansu, który proponujemy oraz formę pieszo, biegiem, rowerem. Dozwolona jest także rezygnacja z aktywności fizycznej po odpowiednim zasileniu puszki przed godziną 8:30 oraz zgłoszeniu tego organizatorowi – dodaje z uśmiechem Tobiasz Paluch.

Trasa obiegnięcia gminy Ryglice jest bardzo ciekawa. Uczestników wyzwania czeka 28 kilometrów z około 400 m przewyższenia po trasie: Ryglice – Joniny – Kowalowa – Lubcza – Wola Lubecka – Zalasowa i powrót do Ryglic.
- W ramach biegu „Biegniemy dla Blanki” zapewniamy między innymi cenne doświadczenia związane z niesieniem pomocy, nowe znajomości, rozwiązanie problemu nudy w niedzielne przedpołudnie, poczucie dumy, satysfakcję oraz świadomość „robienia tego co trzeba” - dodaje z uśmiechem Tobiasz Paluch.

Jak przy każdej imprezie biegowej wymagana jest opłata startowa. W tym biegu każdy z jego uczestników określi sobie symboliczne wpisowe.
- Opis na naszej stronie brzmi tak, jakbyśmy się faktycznie zabierali się za organizację prawdziwego biegu, bo strasznie nam brakuje możliwości przeżywania zawodów biegowych. To troszkę taki chwyt marketingowy i jak widzimy dość skuteczny. Opłaty startowe za bieg „Biegniemy dla Blanki” są indywidualnie ustalane przez każdego uczestnika oraz wpłacane do specjalnie przygotowanej do tego celu puszki tuż przed startem w godz. 8.00-8.30 oraz w trakcie biegu w sytuacji przyłączenia się do nas na trasie biegu. Będziemy się cieszyć z każdej złotówki. Całą zebraną kwotę przekażemy na dalsze leczenie Blanki. Serdecznie zapraszamy do Ryglic – uzupełnia Tobiasz Paluch.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Więcej o biegu oraz o Blance można znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/KS-Ryglice-Sekcja-Biegowa-1425368250883164/ https://www.kawalek-nieba.pl/blanka-lipowska/

https://www.siepomaga.pl/blanka

https://www.facebook.com/groups/1078472702673764/?ref=share

https://www.facebook.com/hashtag/serduszkodlablanki

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce