W Rzeszowie pobiegli Tropem Wilczym na rzecz chorej Zosi

 

W Rzeszowie pobiegli Tropem Wilczym na rzecz chorej Zosi


Opublikowane w czw., 09/03/2023 - 23:07

W niedzielę piątego marca w całej Polsce odbywały się biegi Tropem Wilczym. W Rzeszowie w samo południe na rzeszowskich bulwarach odbył się po raz drugi zorganizowany tutaj Bieg Tropem Wilczym. Na dystansie dwóch kilometrów pobiegło ponad pół tysiąca biegaczy. Organizatorem imprezy była Fundacja Misji Obywatelskiej.

- W Rzeszowie miałem okazję biegać już kilka razy. Odbywają się tutaj bardzo prestiżowe biegi na różnych dystansach. Nie brakuje maratonów i półmaratonów, a część z nich jest rozgrywana w rejonie rzeszowskich bulwarów. To tutaj dla biegaczy, rowerzystów, miłośników nordic walking, oraz tych którzy, lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, przygotowano wspaniałe ścieżki biegowe i rowerowe. Niewątpliwie najlepsze w południowo-wschodniej części naszego kraju. Uczestnicy biegu trasę pokonali wzdłuż Wisłoka. Na starcie, na bulwarach stanęło ponad 500 osób, pobiegły całe rodziny. Podczas biegu można było włączyć się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz Zosi. I większość biegaczy z dumą przypięła na koszulkach identyfikator akcji - kartkę z napisem „biegnę dla Zosi”. Za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na konto organizacji, której dziewczynka jest podopieczną – Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą - informuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Wśród mężczyzn najlepszy był Adam Rybiński. Drugie miejsce zajął Piotr Kobylarz, a trzecie Paweł Kasprowicz. Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Pyrcz, przed Beatą Wroną i Moniką Przybycień. Prowadzono też klasyfikację dla dzieci. W tej kategorii zwyciężył Flip Plus. Najlepsi otrzymali okolicznościowe puchary, wszyscy uczestnicy brali też udział w losowaniu nagród.

- Bieg był darmowy dla wszystkich chętnych. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal, każdy uczestnik otrzymał też pakiet startowy. Nie zabrakło też poczęstunku, stoisk, które przygotowali żołnierze Wojska Polskiego, a na scenie pojawiła się także 9-letnia Zosia z rodzicami, którzy podziękowali wszystkim za udział w biegu - dodaje Marek Podraza.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce