W sobotę Jastrzębie opanują biegające panie. Wyjątkowe koszulki i medale czekają

 

W sobotę Jastrzębie opanują biegające panie. Wyjątkowe koszulki i medale czekają


Opublikowane w śr., 21/05/2014 - 13:30

Jesteś kobietą i biegasz? A może biega Twoja koleżanka, mama, siostra, żona albo dziewczyna? Jeszcze dzisiaj możesz ją (lub siebie) zapisać na wyjątkowy kobiecy bieg, którzy odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Jastrzębiu.

Kobiety na 5+ to inicjatywa, do której organizatorzy chcą zaprosić wszystkie panie – te, które w biegach zdarły już nie jedną parę butów, ale przede wszystkim te, które biegać dopiero zaczynają, nieśmiało wydeptując parkowe ścieżki. Zwłaszcza one są zaproszone do wyjścia na ulice miasta, pochwalenia się swoją pasją i spróbowania sił w prawdziwych zawodach. Wyjątkowych, bo kobiecych, w serdecznej atmosferze, bez rywalizacji z silniejszymi mężczyznami i z piękną oprawą.

Organizatorka Agnieszka Badach o pomyśle na bieg dla kobiet mówi tak: - Większość imprez biegowych jest skierowana jednak do mężczyzn. W Jastrzębiu mamy bieg uliczny, ale właśnie koedukacyjny. Pomyśleliśmy, żeby zrobić bieg tylko dla kobiet. Ponieważ 10 km mogło się okazać za trudne dla części pań, zwłaszcza debiutantek biegających na co dzień rekreacyjnie, postawiliśmy na krótszy dystans 5,5 km.

Wygląda na to, że inicjatywa jest trafiona, bo zainteresowanie biegiem zdecydowanie przekroczyło oczekiwania organizatorów. W regulaminie początkowo umieszczono zapis o limicie 300 uczestniczek.

– Musieliśmy zrezygnować z tego limitu, bo trudno nam odmówić jakiejkolwiek uczestniczce. Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania! – mówi pani Agnieszka. – Na chwilę obecną mamy 423 zgłoszenia, z czego około 380 potwierdzonych. Domówiliśmy koszulki i medale, tak, by starczyło dla każdej biegaczki. Gdyby komuś zabrakło medalu, nam będzie jeszcze bardziej przykro, niż tej osobie – zapewnia organizatorka, wyjaśniając, że regulaminowy zapis o medalach dla pierwszych 300 osób na mecie jest nieaktualny.

Dystans 5,5 km pozwala pościgać się doświadczonym zawodniczkom, spędzić miło czas tym, które nie walczą o czasy oraz spróbować swoich sił w biegu ulicznym tym paniom, które do tej pory biegały rekreacyjnie. – Trasa biegu biegnie głównymi alejami miasta, zaczyna się i kończy na stadionie. Niestety, jest podbieg już na samym początku, przy wybieganiu ze stadionu, ale pocieszamy się, że panie będą go miały szybko za sobą. Potem będzie już płasko a do samej mety z górki – opowiada ze śmiechem pani Agnieszka. – Przetestowałyśmy tą trasę, każda zawodniczka spokojnie da radę ją pokonać.

Dla rozbieganych pań przygotowano specjalnie zaprojektowane kobiece koszulki techniczne, co z pewnością ucieszy również doświadczone zawodniczki, bo przecież podczas wielu biegów dostępne są tylko męskie kroje koszulek. Na jastrzębskiej umieszczono… kwiaty. Ich motyw widnieje też na medalach. Przewidziano inne atrakcje i zagadkowe niespodzianki w pakietach. Bieg zapowiada się jako jedno wielkie święto kobiet. Wszystkie panie są proszone o start w koszulce biegu, by podkreślić charakter imprezy.

Jeszcze do północy dzisiejszego dnia można zgłosić swój udział w biegu tak, by mieć gwarancję otrzymania koszulki w wybranym przez siebie rozmiarze. Poza tym będzie można się zapisać w dniu biegu w biurze zawodów. Pogoda zapowiada się dość upalnie, bo prognozy przewidują ponad 26 stopni. Niezależnie od niej, w Jastrzębiu z pewnością będzie gorąco, kwieciście i kobieco. Choć, oczywiście, zaproszeni są także panowie – ktoś przecież musi biegającym paniom kibicować!

Strona imprezy i regulamin biegu

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce