W sobotę kameralny bieg w Kobyłce. Zdeterminowani biegacze i organizator

 

W sobotę kameralny bieg w Kobyłce. Zdeterminowani biegacze i organizator


Opublikowane w czw., 12/06/2014 - 12:47

To premierowa odsłona imprezy. Pierwotnie miała odbyć się tydzień wcześniej; mimo trudności finansowych organizatorzy zrobili wszystko, by biegu nie odwoływać. Dopięli celu.

Bieg z Kobyłką nie jest pierwszą imprezą biegową w Kobyłce, 20-tysięcznej miejscowości w powiecie wołomińskim. Nowa impreza ma zastąpić odbywający się tu dotychczas Wielki Bieg Plenerowy. Organizatorami wydarzenia jest klub... kolarski Family Active, który planuje w przyszłości dalsze zmiany w biegowym kalendarzu miasta.

– Jesteśmy klubem kolarskim, który istnieje pięć lat. Ale w naszej historii mamy już zapisane zorganizowanie kilku imprez biegowych. Trzy razy organizowaliśmy w Kobyłce bieg Policz się z Cukrzycą w ramach WOŚP, a także Wielki Bieg Plenerowy. Bieg z Kobyłką jest jego kontynuacją. Marzy mi się w przyszłości Kobyłkowska Dycha i półmaraton, ale do wszystkiego trzeba dojść powoli opowiada Dariusz Biernacki, organizator imprezy.

Uczestnicy biegu rywalizować będą na dystansie 5,3 km. Skąd ten niecodzienny dystans? – Nie jest to dokładna piątka, bo start i meta znajdować się będą różnych miejscach. Nie chcieliśmy robić zamieszania z zamykaniem ulic, a ale też musieliśmy uważać na koszty imprezy – wyjaśnia p. Dariusz.

Wspomina trudnościach w przygotowaniu biegu. – Pojawiły się jakieś zawirowania z dotacjami. Pierwsza decyzja była taka, że odwołujemy imprezę. Dostałem jednak telefony od biegaczy, którzy zachęcali, by się nie poddawać. Udało się zebrać pieniądze i bieg w Kobyłce się odbędzie

Zawodnicy rywalizować będą na płaskiej i szybkiej trasie. Idealnej dla osób które zaczynają przygodę z bieganiem. Biegowa ścieżka została poprowadzona na granicy rezerwatu przyrody Grabicz. Można będzie więc odkryć uroki Mazowsza. 

Zapisy do biegu przyjmowane będą tylko w dniu imprezy. Ponieważ nie była prowadzona rejestracja elektroniczna, organizatorzy nie są w stanie wyszacować frekwencji. – W pierwszym organizowanym przez nas Biegu Policz się z Cukrzycą, wystartowało 50 osób. W drugim 80, a w tym ostatnim już 100. Podczas Wielkiego Biegu Plenerowego mieliśmy ok. 40 uczestników. Ponieważ Bieg z Kobyłką zalicza się do cyklu Korony Powiatu Wołomińskiego, więc liczymy na ponad 50 uczestników – prognozuje Dariusz Biernacki.

Chętni do startu powinni zglosic się do biuro zawodów imprezy, zlokalizowanego przy budynku ZSP nr. 2 przy ul. Orzeszkowej 3. Biuro otworzy swoje podwoje o godz. 15:00. Bieg rozpocznie się o godz. 17:00. Start znajdować będzie się przy szkole.

Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników otrzyma ciepły posiłek.

Organizator

Regulamin

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce