W sobotę Kraków biega przełajowo. O podkowę

 

W sobotę Kraków biega przełajowo. O podkowę


Opublikowane w czw., 10/07/2014 - 09:22

W sobotę 12 lipca w Krakowie rozegrany zostanie 2. Bieg o Podkowę. Będzie to trzeci bieg w ramach cyklu „Pokonaj siebie z Dystansem”, organizowanego przez Klub Biegacza Dystans. Komu na trasie dopisze szczęście?

Bieg o Podkowę to impreza przełajowa. Biegacze będą rywalizowali na dystansie 14 km. Jedna pętla liczy ok. 4 km. Osoby początkujące mogą skończyć rywalizację już po jednym okrążeniu.

W tym roku na uczestników czeka nowa trasa. – Musieliśmy wprowadzić zmiany, bo na zeszłorocznej trasie prowadzone są prace remontowe. Bardziej zbliżyliśmy się w kierunku Fortów Mydlniki. Trasa jest bardziej urozmaicona, nie ma już długiej prostej wzdłuż torów kolejowych, która była rok temu – opowiada Roman Piątek, dyrektor zawodów.

Mimo, że cały cykl ma koleżeński charakter i nastawiony na dobrą zabawę, to chętnych do biegania jest mniej, niż spodziewali się organizatorzy. – Lista startowa sobotniego biegu to ok. 50 uczestników. Czekamy z zaciekawieniem ile osób pojawi się na biegu. O godzinie 9 w Krakowie jest parkrun i część uczestników zadeklarowała, że przyjdzie też do nas – wskazuje organizator. Dodaje:

– Wielu biegaczy startuje w biegach dla nagród czy gadżetów. U nas nie ma gratyfikacji finansowych. Każdy oczywiście otrzymuje medal, czasami sponsorzy przygotują jakiś bonus. Jednak biegi koleżeńskie nie cieszą się takim powodzeniem, jak biegi komercyjne.

Bieg ruszy o godz. 11:00 z ul. Długoszowskiego (wjazd zaraz z ul. Zielony Mostek). Zgłoszenia przyjmowane są drogą e-mailową lub w dniu zawodów, w biurze imprezy zlokalizowanym tuż obok startu. Biuro czynne będzie w godzinach od 9:30 do 10:45. Opłata startowa wynosi 17 zł.

Organizator

Regulamin

Zgłoszenia: isoplus@onet.eu

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce