W sobotę Rybnik pobiegnie w świetle księżyca. Półmaraton... maratonem

 

W sobotę Rybnik pobiegnie w świetle księżyca. Półmaraton... maratonem


Opublikowane w czw., 26/06/2014 - 08:40

W najbliższy weekend po raz piąty ulice Rybnika przemierzą miłośnicy nocnego biegania. Pokonają dystans półmaratonu, rozłożony na trzy pętle. A wszystko to, miejmy nadzieję, w świetle księżyca... mowa bowiem o Półmaratonie Księżycowym. Impreza z roku na rok staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką.

Frekwencyjnie Rybnikowi daleko do Nocnego Wrocław Półmaratonu, ale nie oznacza to, że cieszy się on mniejszą popularnością. Limit 1200 uczestników został ustalony przez organizatorów i z jego osiągnięciem nie było żadnych trudności. Co więcej, na forach internetowych pojawiają się oferty kupna rybnickiego pakietu startowego. Skąd taka popularność biegu? – Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie – mówi pani Barbara Kalisz-Gaweł, dyrektor Półmaratonu. – Bardzo nam zależy, żeby wszystko się udało. To piąty półmaraton, uczymy się z roku na rok. Słuchaliśmy wszystkich uwag biegaczy, o tym co było dobre i o tym, co było złe. Nie powielamy błędów, uczymy się na nich – zapewnia.

Rybnicki Półmaraton Księżycowy jest chwalony przez biegaczy z kilku głównych powodów – trasy dobrej do bicia osobistych rekordów, licznych nagród oraz, oczywiście, niezwykłej atmosfery nocnego biegania. Także w tym roku nie zabraknie tych elementów, chociaż trochę się pozmienia: – Trasę musieliśmy zmienić ze względu na remonty w Rybniku. Oczywiście, jest atestowana, bo wiemy, że to ważne dla wielu zawodników – wyjaśnia Barbara Kalisz-Gaweł. – Zdaniem biegaczy, którzy pokonali ją testowo, jest trudniejsza od poprzedniej. W całości jest asfaltowa i oświetlona, a więc bezpieczna w nocy.

Na uczestników, poza medalem i posiłkiem regeneracyjnym na mecie, czeka koszulka techniczna w pakiecie startowym. Jest też szansa na zdobycie jednej (lub nie tylko jednej ) z licznych nagród. Półmaraton jest pod tym względem wyjątkowy – w kategorii open nagrodzonych zostanie sześciu najszybszych mężczyzn i sześć najlepszych pań. W kategoriach wiekowych nagrody przewidziano dla dziesięciu pierwszych miejsc!

Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja najszybszych Rybniczan, Sztafeta Firm oraz Maraton Dwóch Serc. Ta ostatnia inicjatywa zasługuje na szczególną uwagę. Dedykowana jest parom, które wystartują w półmaratonie i w ten sposób razem przebiegną maraton. Parę musi stanowić kobieta i mężczyzna, a o miejscu decyduje łączny czas biegu.

Start biegu w sobotę o godzinie 22:00, nie ma więc wątpliwości, że bieg będzie nocny i księżycowy. Część zawodników ma szansę biec przez dwa dni, bo limit czasu kończy się o 1:00 w niedzielę…

Regulamin

Podczas imprezy będziecie mogli zapisać się na Festiwal Biegowy z 50% zniżką. Szukajcie naszego stoiska! 

KM

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce