W sobotę startują Leśne Biegi Sylwana. Dołączysz?

 

W sobotę startują Leśne Biegi Sylwana. Dołączysz?


Opublikowane w pt., 25/04/2014 - 12:08

Nadleśnictwo Lubliniec i Wojskowy Klub Biegacza META organizują Bieg Sylwana. Kim jest Sylwan? – To starożytny bożek Rzymian, opiekun lasów i pastwisk. Wie o tym każdy leśnik. – opowiada Zbigniew Rosiński, sprawca biegowego zamieszania.

Pod nazwą Biegu Sylwana kryją się tak naprawdę trzy biegi. – Nadleśnictwa dzielą się na obręby. Nadleśnictwo Lubliniec dzieli się na trzy, stąd trzy biegi. Dodatkową okazją do ich organizacji jest 90 lat Lasów Państwowych w Polsce – wyjaśnia organizator.

Pierwszy z biegów odbędzie się już w najbliższą sobotę w obrębie Patoka, kolejne 14 czerwca (Lubliniec) i 11 października (Dobrodzień). Każdorazowo w biegu głównym uczestnicy będą mieli do pokonania 10 km leśnej trasy. – Każda z tras została poprowadzona typowo po duktach leśnych. Nie jest to żaden trudny, wyszukany przełaj, raczej bardziej przyjazny biegaczom teren. Chociaż owszem, jest trochę odcinków piaszczystych – mówi Rosiński. Trasa będzie oznaczona co 1 km, pomiar czasu elektroniczny.

Godzinę przed dorosłymi wystartują dzieci. Te w wieku do 9 lat zmierzą się z dystansem 500 m, starsze, do 15 lat, z 1000m. Uczestnicy, którzy ukończyli 16 rok życia mogą startować w biegu głównym.

Dla biegaczy, poza posiłkiem regeneracyjnym i napojami, przewidziano na mecie medale. Mają one formę mapy Nadleśnictwa – tej samej w każdym biegu, ale za każdym razem wyróżniony na zielono będzie obręb, w którym odbył się bieg. Trzy medale stworzą więc komplet. W ramach nagród można się spodziewać odżywek dla biegaczy oraz albumów o lasach. Na dzieci czekają książeczki przyrodnicze.

Do tej pory zgłosiło się 150 osób, limit, ze względu na teren leśny, wynosi 200 uczestników. Można się jeszcze zapisać w dniu zawodów, w biurze czynnym od 9:00 do 11:45. Koszt, w dniu zawodów, to 30 zł. Na kolejne biegi można zapisać się z miesięcznym wyprzedzeniem za 20 zł. Zapis na wszystkie trzy biegi to 50 zł.

Strona imprezy

Regulamin

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce