W sobotę Warszawa biega dla Marty. "Liczy się każda złotówka"

 

W sobotę Warszawa biega dla Marty. "Liczy się każda złotówka"


Opublikowane w śr., 21/05/2014 - 09:09

"Run For Marta" to bieg charytatywny na rzecz 17-letniej Marty Pruskiej, która zmaga się z ostrą białaczką. Bieg odbędzie się w 18. urodziny Marty, 24 maja w sobotę na Ursynowie. Trasa ma 5 km.

Pomoc Marcie oraz edukacja ludzi na temat choroby jaką jest nowotwór to główne założenia warszawskiej imprezy.

Chcemy uwrażliwić ludzi na ludzkie cierpienie, by nie przechodzili obok niego obojętnie. Naszym celem jest również zwrócenie uwagi na profilaktykę, która odgrywa ogromną rolę w odpowiednio wczesnym wykrywaniu chorób, nie tylko białaczki, z którą zmaga się Marta. Promujemy także rywalizację fair play wyjaśnia Magdalena Sobczak z Junior Chamber Inernational Warsaw, które organizuje bieg.

"Run for Marta" to druga edycja projektu pod tytułem "Run For...", zainicjowanego przez JCI Warsaw organizację zrzeszającą młodych, aktywnych i przedsiębiorczych ludzi, którzy wierzą że każdy ma wpływ na świat, w którym żyje. W 2013 odbył się pierwszy bieg "Run For Beata", w którym uczestniczyło ponad 500 osób. Biegano łącznie w aż 3 miastach - Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Pomagaliśmy wtedy Beacie Jałosze, trenerce i fizjoterapeutce, która będąc w drodze do pacjenta uległa ciężkiemu wypadkowi spadł na nią wyskakujący z okna samobójca. Zebraliśmy wtedy 10 000 zł, liczymy że i teraz będzie podobnie. A może i lepiej - wspomina nasza rozmówczyni.

"Run for Marta" zgromadzi w Parku im. Romana Kozłowskiego maksymalnie 1 200 osób. Nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja, zwycięzcą będzie każdy, kto osiągnie metę w limicie 60 minut. Za swój wysiłek każdy otrzyma pamiątkowy medal.

Zapisy internetowe do biegu potrwają do piątku. Wpisowe to 40 zł do biegu głównego oraz 30 zł do biegów dzieci (od 50 do 1000m). Można też wnieść darowiznę w dowolnej kwocie. Całkowity dochód z biegu trafi do Marty i wesprze proces jej leczenia. Liczy się każda złotówka, bo potrzeby dziewczyny są ogromne - zachęca do startu Magdalena Sobczak.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronach:

http://www.runfor.pl

https://www.facebook.com/RunForMarta

www.jciwarsaw.pl

 

Regulamin biegu

Zapisy

 

Więcej informacji na temat chorej Marty można znaleźć na stronie: 

https://www.facebook.com/events/1434457776766040/

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce