W Śremiu pobiegną, by pomóc chorej Zuzi

 

W Śremiu pobiegną, by pomóc chorej Zuzi


Opublikowane w pt., 17/10/2014 - 15:38

W niedzielę w Śremiu zorganizowane będą niezwykłe zawody sztafet. 50 drużyn powalczy nie tylko o laur zwycięstwa. Ważniejsza będzie pomoc chorej Zuzi. Niestety wolnych miejsc już nie ma.

Zuzia Lambryczak to ośmioletnia dziewczynka urodzona z rzadką chorobą genetyczną Zespołem Wolfa-Hirschhorna (WHS). To bardzo ciężkie schorzenie. Lekarze na razie są w stanie jedynie łagodzić jego objawy. Dziecko cały czas wymaga konsultacji neurologicznej, kardiologicznej, ortopedycznej, chirurgicznej, laryngologicznej ora okulistycznej. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna.

Stowarzyszenie Runner’s Power postawiło pomóc rodzicom chorej Zuzi. Służyć ma temu niezwykła impreza biegowa. W niedzielę o godz. 14 na stadionie miejskim w Śremiu wystartuje 50 sztafet w biegu 4 x 2400 m. Wszystkie pieniądze z pakietów startowych zostaną przekazane na leczenie Zuzi – mówi organizator akcji i prezes stowarzyszenia Bartosz Górkiewicz. Kwota, która wpłacały drużyny to minimum 100 zł.

To już druga tego typu akcja Runner’s Power. W zeszłym roku pomagaliśmy Patrykowi. Udało nam się zebrać 4,7 tys. zł. – mówi Górkiewicz. Tym razem na pewno będzie więcej.

Biegacze stowarzyszenia zdają sobie sprawę, że gdyby przyjęli więcej sztafet zebraliby więcej pieniędzy. – Ze względów organizacyjnych nie możemy tego jednak zrobić. Zależy nam, by zawody zostały przeprowadzone profesjonalnie. Gdyby impreza się bardziej rozrosła. nie bylibyśmy w stanie nad nią zapanować – zauważa prezes Runner’s Power.

Oprócz zawodów sztafet, na biegaczy czekają inne atrakcje. Będzie nauka pierwsze pomocy, badanie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia, badanie BMI (wskaźnik masy ciała) i wideoanaliza stopy.

Szczegóły dostępne w naszym KALENDARZU IMPREZ

MGEL

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce