W środę finał Szybkiego Mózgu na pokręconej trasie

 

W środę finał Szybkiego Mózgu na pokręconej trasie


Opublikowane w wt., 30/09/2014 - 12:12

Już jutro, 1 października odbędzie się finał cyklu biegów na orientację Szybki Mózg. Tradycyjnie zawody zakończą się na warszawskim Ursynowie. Po raz pierwszy podczas tegorocznej edycji biegacze ruszą na trasę ze startu masowego.

Za uczestnikami Szybkiego Mózgu jest już pięć startów. Zawody rozpoczęły się w kwietniu biegiem na Muranowie. Wśród profesjonalistów zwyciężył wtedy Piotr Łobodziński, który w czerwcu sięgnął po mistrzostwo Europy w biegach po schodach. Liderem najbardziej prestiżowej klasyfikacji M20 jest Piotr Parfianowicz, wicemistrz świata w sprincie ma na koncie trzy zwycięstwa (Chmielna, Morskie Oko, Wilanów).

Uczestnicy Szybkiego Mózgu rywalizować będą na jednej z najdłuższych tras w ramach cyklu. Dla profesjonalistów przygotowano dystans o długości 6,2 km z 34 punktami kontrolnymi, dla zuchwałych 4,2 km i 22 pk, dla dzieci trasę 2,3 km posiadającą 14 pk oraz dla początkujących 1,9 km z 12 pk.

– Trasa prowadzi po zwykłym osiedlu na Ursynowie. Jeśli ktoś biegał na wcześniejszych etapach w tej dzielnicy, to nie będzie zaskoczony. Chociaż nigdy wcześniej nie biegaliśmy po tym osiedlu. Trasa jest długa, ale teren nie jest bardzo duży. Staraliśmy się więc bardzo pokręcić bieg, bo musieliśmy zmieścić punkty w jednym rejonie. Impreza może być ciekawa, bo teraz szybko robi się ciemno. Trzeba się więc przestawić na taki tryb biegania jesienno-zimowy, jak podczas cyklu Warszawa Nocą – mówi Jacek Morawski kierownik zawodów.    

Centrum imprezy zostanie umieszczone w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, przy Al. Komisji Edukacji Narodowej 61 (Metro Imielin). Biuro będzie otwarte od godziny 18. Rejestrować można się w dniu zawodów. Zapisy zostaną zamknięte na 15 minut przed startem.

Początek biegu dla Profesjonalistów i Początkujących o 19.00. Dziesięć minut później na trasę wyruszą Zuchwali i Dzieci.

Po biegu odbędzie się ceremonia wręczenia nagród. W ramach finałowego etapu zostaną także rozegrane Mistrzostwa Ursynowa w biegu na orientację.  

Organizator

Komunikat techniczny

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce