W środę Szybki Mózg zawita na Wilanów

 

W środę Szybki Mózg zawita na Wilanów


Opublikowane w wt., 09/09/2014 - 14:30

Po wakacyjnej przerwie na trasy wracają biegacze z mapami w rękach żeby wziąć udział w „Szybkim Mózgu”. W środę biegacze orientować będą się na terenie warszawskiego Wilanowa. Będzie to przedostatnia edycja zawodów.

Od ostatnich zawodów w Parku Morskie Oko w ramach „Szybkiego Mózgu” minęły ponad dwa miesiące. Organizatorzy i biegacze potrzebowali wakacji, żeby wrócić pełni energii do swoich zadań. – Chcieliśmy dać odpocząć biegaczom, ale również i sobie. Organizacja naszych biegów miesiąc w miesiąc jest bardzo wymagająca. Dodatkowo są inne zawody które organizujemy, bywa to wyczerpujące. Robimy to jednak z zamiłowania i w wolnym czasie. Dodatkowo latem jest dużo wyjazdów i mistrzostw, gdzie startuje część naszych zawodników. Ciężko byłoby znaleźć dogodny termin w wakacje, który by wszystkim pasował.  mówi Jacek Morawski organizator biegu.

Mimo że Wilanów kojarzy się głównie z barokowym pałacem wybudowanym dla króla Jana III Sobieskiego, to jednak nie zespół pałacowo-parkowy będzie najbliższym miejscem zmagań biegaczy. Organizatorzy postawili na mieszkalną część Wilanowa. Zawody odbędą się po raz pierwszy w tej części miasta.

 Nie będzie to unikalny teren. Będzie to standardowe blokowisko wokół szkoły, gdzie znajdować się będzie biuro zawodów. Ten etap to jest jakaś moja idea sprzed kilku lat. Miałem okazję pracować tam przez kilka miesięcy i spodobało mi się to miejsce. Teraz udało się doprowadzić zawody do skutku. Wiem, że ktoś może odczytać to jako chwyt marketingowy, bo napisaliśmy że zawody są w Wilanowie a tu zamiast pałacu są bloki (śmiech). W przyszłości pewnie byśmy chcieli odwiedzić teren tamtejszego parku. Jednak dla nas paradoksalnie bieganie po parkach jest mniej interesujące niż w bieganie mieście, bo w parkach nie dzieje się  zbyt wiele. Wiemy jednak, że jest to czasami miła odmiana.  mówi Jacek Morawski.

W środę profesjonaliści zmierzą się z dystansem 5 km (24 punktów kontrolnych), zuchwali 4 km (19 pk), początkujący 1,7 km (10 pk) oraz dzieci 2,4 km (12 pk). – Część blokowiska jest specyficzna. Są tu małe bloki na usypanych sztucznie górkach. Jest to bardzo ciekawe. Nie są to duże przewyższenia jak na Skarpie, gdzie był 20 metrowy podbieg, raczej kilkumetrowe podbiegi i zbiegi. Dużo będzie też lawirowania. Nie będzie to 200 metrów do punktu, tylko trzeba będzie manewrować między budynkami.  dodał organizator zawodów.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Drogą internetową zarejestrowało się ok. 240 uczestników. Rejestrować się będzie można także w dniu zawodów.

Biuro zawodów znajdować się będzie w Szkole Podstawowej nr 300 przy ul. Gubinowskiej 28/30 i będzie czynne od godziny 18.00. Początek biegu o 19.00. Zawody rozgrywać się będą między ulicami: Nałęczowską, Królowej Marysieńki, aleją Wilanowską i Jana III Sobieskiego.

Faworytem biegu wydaje się być Piotr Parfianowicz. Jego najgroźniejszym rywalem powinien być klubowy kolega z UNTS Warszawa Krzysztof Wołowczyk. Jak do tej pory swojego startu nie zgłosił Piotr Łobodziński, zwycięzca jednego z etapów w ramach cyklu.

Organizator

Komunikat techniczny

Opłata startowa: 20 zł w dniu zawodów

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce