W szpilkach też można biegać i wygrywać

 

W szpilkach też można biegać i wygrywać


Opublikowane w pon., 13/03/2023 - 18:41

W szpilkach też można biegać i wygrywać - mówi najlepsza biegaczka w szpilkach Anna Święch

 

Dzień Kobiet już za nami. Świętowano go w całym kraju, a wyjątkowo w Dębicy gdzie tamtejszy Dębicki Klub Biegacza Maratończyk zorganizował po raz piąty „Bieg w spódnicy", któremu towarzyszył także "Bieg w szpilkach". Impreza była dla wszystkich chętnych i odbyła się w parku w Dębicy. Bieg w spódnicy jest imprezą, która od początku istnienia cieszy się wielkim powodzeniem biegaczek, ale także i panów. Uczestnicy pobiegli w tempie rekreacyjnym, na wybranym dystansach 1 km, 2 km, 3 km z kijkami lub bez. W tym dniu pobiec można było nie tylko w spódnicy, ale też w szpilkach. Wystarczyło założyć buty na 7 cm szpilce i pokonać dystans około 100 metrów. Do wygrania były oczywiście… szpilki. Oprócz tego można było wylosować atrakcyjne nagrody.

- Miałem w planie wystartować w tej wyjątkowej imprezie. Nawet już sobie kieckę przygotowałem, bo panowie też mogli pobiec, ale pod warunkiem ubrania spódnicy. Nie dałem rady, ale za to godnie naszą biegową rodzinę reprezentował brat Adam z żoną i dziećmi oraz liczną ekipą Jodłowskich Wilków. Z zachwytem oglądałem relację i piękne zdjęcia z tej imprezy. Rewelacyjnie w " Biegu w szpilkach" pobiegła moja biegowa koleżanka Ania Święch ze Strzyżowa, która w pięknym stylu wygrała tę konkurencję-  informuje Marek Podraza, ambasador Festiwalu Biegów.

- Było bajkowo, kolorowo i sportowo. Mega fajny pomysł na bieg  z okazji Dnia Kobiet, ale i o mężczyznach nie zapomniano,  pod warunkiem ubrania kiecki, więc brawo panowie za odwagę i pomysły było na co popatrzeć. Super zorganizowany bieg z dużą ilością nagród dla kobiet i oczywiście dla najlepiej ubranego pana w oryginalnej spódnicy. Tego roku królowały na spódniczkach kubeczki, skarpetki, klocki, popcorn, krata oraz ogromna ilość motywu kwiatowego i kolorowego co sprawiło, iż mimo przeszywającego zima robiło się cieplutko jak by przyszła piękna kolorowa wiosna. Niespodziewanie wpadła mi super nagroda mojego debiutu w  ,, Biegu w szpilkach" , bon na buty szpilki wartości 350 zł ufundowany przez Firmę Handlową Pantofelek Dębica. Okazuje się, że w szpilkach też można biegać i wygrywać. Organizatorowi Dębickiemu Klubowi Biegacza Maratończyk należą się duże brawa za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy  - relacjonuje Anna Święch, najlepsza biegaczka w szpilkach.

Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością, przygotowując piękne stroje do tego niezwykłego biegu.  Każdy zawodnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal, był też nagrody za najlepsze przebranie i niesamowita atmosfera, która pomimo wiatru towarzyszyła wszystkim uczestnikom tego biegu.

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Zdjęcia: archiwum prywatne zawodniczki

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce