W Trzebnicy ruszył Puchar Polski w Nordic Walking

 

W Trzebnicy ruszył Puchar Polski w Nordic Walking


Opublikowane w wt., 29/04/2014 - 11:25

Około 300 osób zgromadziły pierwsze w tym roku zawody Pucharu Polski w Nordic Walking, które odbyły się 26 kwietnia w Trzebnicy. Miasto zadebiutowało tym samym w cyklu Polskiej Federacji NW.

Pomimo deszczowej aury w przeddzień zawodów, w sobotni ranek pojawiło się słońce - znakomita pogoda wraz z panującą atmosferą wśród uczestników podkreśliła sportowy klimat zawodów.

O godzinie 10:00 rozpoczęli swoje zmagania zawodnicy startujący po raz pierwszy na dystansie półmaratonu (w ubiegłych latach było to 20 km).

O 11:00 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów wraz z pokazem prawidłowej techniki Nordic Walking i rozgrzewką. Zawodników powitał m.in. prezes PFNW Olgierd Bojke.

Podczas imprezy wszyscy chętni mogli skorzystać z zajęć w szkółce nordic walking prowadzonej przez instruktorów PFNW, wypróbować nowość na naszym rynku - kije BungyPump oraz skorzystać z oferty partnerów federacji, których stoiska znajdowały się w miasteczku zawodów.

Dla najmłodszych przygotowany został dmuchany plac zabaw oraz mini-zawody, których zwycięzców uhonorowano tak jak każdego pełnoprawnego uczestnika Pucharu Polski - medalem i nagrodami.

Pełne wyniki: http://www.pfnw.eu/owi/wynikitrzebnica.pdf

Podczas głównej dekoracji wręczono 48 kompletów pucharów, upominki od firmy Ziaja, a dla wszystkich osób, które zajęły pierwsze miejsce również kije BungyPump. Ponadto rozlosowano upominki od firmy NewBalance, Polar, portalu superstarsi.pl, Nordhorn, Hartmann oraz PROXWALKER.

Dzięki uprzejmości władz miasta oraz przychylności pogody pierwsze zawody tej rangi w Trzebnicy były jedynym w swoim rodzaju eventem sportowym jak i doskonałą zabawą dla całych rodzin. Impreza, tak jak zorganizowane tu wcześniej Mistrzostwa Nordic Walking i zawody szkolne, zapisze się w pamięci miasta zresztą na dłużej, bo w Trzebnicy powstały trasy do nordic walking, które prowadzą po pagórkowatym terenie Lasu Bukowego oraz malowniczym obszarze Stawów Trzebnickich.

Kolejne imprezy Pucharu Polski w Nordic Walking odbędą się:

  • 3 maja w Kolbuszowej
  • 17 maja w Polanicy Zdrój
  • 7 czerwca w Grudziądzu
  • 28 czerwca w Pakości
  • 9 sierpnia w Osielsku
  • 6 września w Hajnówce
  • 4 października w Gdańsku

Zapraszamy!

GR

źródło: PSNW (www.pfnw.eu)

Fotogaleria z Trzebnicy: Kasia Rokosz

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce