W V Grybowskim Biegu Niepodległości startowały całe rodziny

 

W V Grybowskim Biegu Niepodległości startowały całe rodziny


Opublikowane w sob., 20/11/2021 - 15:00

W V Grybowskim Biegu Niepodległości startowały całe rodziny

Na stadionie miejskim w Grybowie z okazji 103 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się V Grybowski Bieg Niepodległości. Zawody miały nie tylko wymiar sportowy i patriotyczny, ale także wielopokoleniowy i łączący całe rodziny. Organizatorami przedsięwzięcia byli burmistrz Miasta Grybów Paweł Fyda oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie.

- Na stadionie miejskim mogliśmy gościć truchtających dla przyjemności i chcących sprawdzić swoje możliwości. W piękny słoneczny dzień impreza była doskonałą okazją, aby spędzić aktywny czas w gronie biegowej, rowerowej i nordicowej rodziny oraz przyjaciół. Odbywała się w malowniczych zakątkach miasta Grybów i okolic, regionalnej i słonecznej, bo w końcu rozbieganej atmosferze – informuje nas Monika Mikulska, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grybowie

Ze stadionu sportowego w Grybowie już o godz. 8.15 rozpoczął się Grybowski Rajd Niepodległości, na starcie pojawiło się 36 rowerzystów Grybowskiej Grupy Rowerowej, którzy mieli do pokonania trasę 74 km. O godz. 12 w wymarzonych warunkach wystartowali zawodnicy w biegu „11 km na 11 listopada”. Zwycięzcą w kategorii open w tym biegu i najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn okazał się Wojciech Tarasek ze Starej Wsi, który na mecie uzyskał czas: 43,51 sek. Drugi był Bartłomiej Olbrycht z Binarowej / czas 44,35 sek./, a trzeci Grzegorz Rosłoński z Szymbarku / czas 45,50 sek./. Wśród pań zwyciężyła w tym biegu, Lena Wagner z Bobowej z czasem 01:02:14 sek. Tuż za nią była Ela Górka z Grybowa / czas 01:02:41 sek./, a jako trzecia zameldowała się na mecie Barbara Dzik z Gorlic / czas 01:05:46 sek./

- Bieg był dość wymagający, ponieważ było sporo podbiegów. Trasa nie była dla mnie zaskoczeniem, ponieważ w Grybowie biegałem już wielokrotnie. Od samego początku biegłem na trzeciej pozycji, z każdym kilometrem zwiększając przewagę nad czwartym zawodnikiem oraz gubiąc wzrokiem chłopaków walczących o pierwsze miejsce. Ten sezon nie był dla mnie najlepszym z powodu trudnej do wyleczenia kontuzji oraz braku czasu na startowanie w zawodach. Bieg Niepodległości w Grybowie był jak co roku bardzo dobrze zorganizowany i trasa była odpowiednio zabezpieczona – powiedział nam Grzegorz Rosłoński z Szymbarku.

- Dla rodzin przygotowano „V Bieg z rodziną po medal”. Przed biegiem dla wszystkich zorganizowano mnóstwo atrakcji takich jak: animacje, malowanie twarzy, zabawy z chustą, zabawy i gry na rozruch z animatorem i maskotką Psi Patrol. Dzieci otrzymały flagi, balony, nagrody niespodzianki. Na mecie dla wszystkich czekał wyjątkowy medal i wyróżnienia – dodaje Monika Mikulska.

- W Grybowie pobiegłam wspólnie z moim tatą. Towarzyszyła nam wspaniała patriotyczna atmosfera, piękna sportowa rywalizacja na trasie, a na mecie mały sukces – udało nam się zdobyć trzecie miejsce, przybiegając za starszymi chłopakami – mówi Gabrysia Bryg z Gorlic.

W godzinach popołudniowych odbył się I Marsz Nordic Walking „Aktywny Senior”. Przed marszem instruktor przeprowadził z grupą wspólną rozgrzewkę oraz udzielił podstawowych informacji dotyczących prawidłowej postawy i techniki marszu nordic walking.

- Wraz z nim uczestnicy marszu przemierzyli trasę 2,5 km. Na zakończenie wręczone zostały pamiątkowe okolicznościowe medale za uczestnictwo w marszu oraz nagrody wyróżnienia. Po zawodach na wszystkich uczestników imprezy czekała prawdziwa uczta kulinarna, był żurek z kiełbasą i jajkiem, bigos z chlebem, kawa, herbata, czekolada i mnóstwo ciasta. Wystarczyło dla wszystkich – podkreśla na koniec z uśmiechem Monika Mikulska.

- Miałem okazję już po raz kolejny pobiec w Grybowie. Zawsze panuje tutaj wspaniała atmosfera. W tym roku organizatorzy jeszcze bardziej podwyższyli organizacyjną poprzeczkę. Piękne medale, symboliczne wpisowe, dopasowanie imprezy do wszystkich grup wiekowych, piękna pogoda i wyjątkowo bogaty poczęstunek oraz patriotyczna oprawa była atutami tego biegu. Mogliśmy o nim usłyszeć nawet w TVP Kraków. Niewątpliwie organizatorzy włożyli sporo serca w przygotowanie tegorocznej imprezy i za to należą się im duże podziękowania – dodaje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce