W VI Grybowskim Biegu Niepodległości wystartowały całe rodziny

 

W VI Grybowskim Biegu Niepodległości wystartowały całe rodziny


Opublikowane w pt., 18/11/2022 - 12:16

W VI Grybowskim Biegu Niepodległości wystartowały jak co roku całe rodziny

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie oraz burmistrz Grybowa byli organizatorami VI Grybowskiego Biegu Niepodległości, który odbył się w piątek 11 listopada w Grybowie.

- To było wyjątkowo sportowe Święto Niepodległości. Wzięło w niej udział ponad 200 osób. Główną imprezą był bieg o nazwie „11 kilometrów na 11 listopada". Po raz drugi organizowaliśmy też marsz nordic walking „ Aktywny Senior" na dystansie 2,5 kilometra.  Po raz szósty odbył się „Bieg z rodziną po medal” na dystansie 400 metrów. Pojawiły się na nim całe rodziny, a nawet całe pokolenia — informuje nas Monika Mikulska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grybowie.

Było też coś dla miłośników dwóch kółek - Rowerowy Rajd Niepodległości, który organizowała Grybowska Grupa Rowerowa na dystansie 60 kilometrów. Po raz pierwszy pojawił się też marsz nordic walking na dystansie ośmiu kilometrów. Start i metę biegów oraz rajdu rowerowego wyznaczono na stadionie miejskim w Grybowie.

- Najwcześniej na niepodległościowe trasy wyruszyli rowerzyści, Następnie tuż po godzinie 13 wystartował bieg główny. Następnie marsz nordic walking na osiem kilometrów i II Marsz Nordic Walking „Aktywny Senior”, a potem „Bieg z rodziną po medal”. Dopisała nam frekwencja i wyjątkowo słoneczna pogoda - dodaje Monika Mikulska.

W tym biegu mogły brać udział drużyny minimum dwuosobowe składające się z członków najbliższej rodziny np. mąż z żoną, ojciec z synem, brat z siostrą czy np. mama z córką. Zwycięzcą w kategorii open biegu i najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn okazał się Jakub Gliński, a wśród pań zwyciężyła przedstawicielka gospodarzy Elżbieta Górka. Na zakończenie wręczone zostały pamiątkowe medale za uczestnictwo w poszczególnych imprezach oraz nagrody i wyróżnienia. Po zawodach na wszystkich uczestników imprezy czekała prawdziwa uczta kulinarna, był pyszny bigos z chlebem, kawa, herbata, owoce i mnóstwo ciasta.

- Miałem okazję po raz kolejny zawitać do Grybowa. Zawsze panuje tutaj wspaniała atmosfera. W tym roku organizatorzy jeszcze bardziej podwyższyli organizacyjną poprzeczkę. Piękne medale, symboliczne wpisowe, dopasowanie imprezy do wszystkich grup wiekowych, piękna pogoda i wyjątkowo bogaty poczęstunek oraz patriotyczna oprawa była atutami tego biegu. W tym roku zadebiutowałem w marszu nordic walking na dystansie 8 km. Udało się wywalczyć drugie miejsce po wspaniałej rywalizacji z Robertem Łopuchem, który był pierwszy. Niewątpliwie organizatorzy włożyli sporo serca w przygotowanie tegorocznej imprezy i za to należą się im duże podziękowania – dodaje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce