W weekend 64. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce


Opublikowane w wt., 25/02/2020 - 13:29

Medaliści ostatnich mistrzostw świata z Doha i halowych mistrzostw Europy z Glasgow wystartują w 64. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w sobotę i niedzielę w Toruniu. Swój start w Arenie Toruń zapowiedziało wielu znakomitych biegaczy w Polsce.

W Arenie wystartują m.in. Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan.

– Bez wątpienia ozdobą będzie pojedynek Aniołków Matusińskiego z Justyną Święty-Ersetic na czele. Warto przypomnieć, że Justyna wygrała prestiżowy cyklu World Athletics Indoor Tour – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, który jest organizatorem mistrzostw.

Święty-Ersetic, najlepsza polska biegaczka na 400 m, wystartuje także na dystansie dwukrotnie krótszym.

Podczas niedawnego mityngu ORLEN Copernicus Cup w Arenie Toruń świetnie zaprezentował się także płotkarz Damian Czykier, który będzie bronił tytułu mistrza kraju na 60 m ppł.

– Ten sezon w ogóle uważam za kosmiczny. Wprowadziliśmy pewne zmiany w przygotowaniach i hala miała być sprawdzianem, czy idziemy w dobrą stronę w kierunku Tokio. Ten sprawdzian został zdany na szóstkę. Spełniłem swoje największe marzenia, bo skończę ten sezon halowy na szóstym miejscu na listach światowych, a przecież nigdy wcześniej nie byłem w czołowej dwudziestce – mówił Czykier.

Co ciekawe, zawodnik Podlasia Białystok wystartuje nie tylko w biegu płotkarzy, ale również w biegu płaskim na 60 m. W tym samym biegu szósty tytuł z rzędu powalczy Remigiusz Olszewski. 

– Może pokuszę się o jakąś niespodziankę i na tym dystansie? W sobotę pierwszy medal? A w niedzielę walczę o złoto na płotkach i o rekord życiowy. Chciałbym złamać 7,65 sek., czyli rekord życiowy z 2017 roku – dodaje Czykier.

Na 60 m pobiegnie też Karolina Kołeczek.

W Toruniu wystartują też inni biegacze, którzy mają dobry sezon halowy, choćby Artur Noga.

Zawodnicy liczą na doping kibiców z regionu, którzy wiele razy udowodnili, że kochają lekką atletykę. – Halowe Mistrzostwa Polski to wielka gratka dla fanów sportu, bo to nie tylko możliwość zobaczenia w akcji najlepszych polskich lekkoatletów, ale to też doskonała okazja, żeby się z nimi spotkać, zdobyć autograf czy zrobić sobie zdjęcie. Zapraszamy serdecznie do Torunia – mówi Wolsztyński.

Sprzedaż biletów w cenach od 5 do 15 zł oraz 50 zł (bilety VIP) prowadzona jest w portalu Ticketmaster.pl oraz w salonach sieci Media Markt. Bilet obowiązuje na dwie sesje jednego dnia imprezy. 

Rywalizacja w Arenie Toruń rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 11. Sesja poranna zakończy się o godz. 15, a później lekkoatleci będą rywalizować od 17:55 do 21:15. W niedzielę zawodnicy pojawią się w hali w godz. 11-13, a sesję popołudniową zaplanowano między 17, a 20:40.

mat. pras. / opr. red.

fot. Paweł Skraba


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce