W weekend kolarze ręczni zawładną Rzeszowem

 

W weekend kolarze ręczni zawładną Rzeszowem


Opublikowane w wt., 10/06/2014 - 19:51

Już w najbliższy weekend Rzeszów będzie europejską stolicą rowerów ręcznych. W zawodach Pucharu Europy, które 14 i 15 czerwca po raz pierwszy odbędą się w Polsce, weźmie udział 49 kolarzy z 10 krajów.

Przygotowania do zawodów idą pełną parą. Fundacja Rafała Wilka, która jest organizatorem przedsięwzięcia dopina jeszcze ostatnie szczegóły związane z zabezpieczeniem trasy. - Przed nami jeszcze ostatnie spotkanie organizacyjne z policją i strażą miejską, bo przecież wyścigi odbywają się w centrum miasta, głównymi ulicami miasta i kwestia bezpieczeństwa jest szczególnie istotna - powiedziała nam Małgorzata Gałda z fundacji „Sport jest jeden”.

Rzeszów jest szóstym przystankiem zawodników na drodze do Pucharu Europy. Zwycięzca całej serii zostanie wyłowiony podczas wrześniowego wyścigu we włoskim Fossamo. Na podium w Rzeszowie bardzo duże szanse ma Rafał Wilk. Najlepszy polski handbiker będzie miał jednak silną konkurencję. W jego kategorii pojedzie jeszcze 15 zawodników. Zabraknie jednak Arkadiusza Skrzypińskiego, który w tym terminie startuje w Niemczech oraz Joela Jeannota. On i czołówka francuskich kolarzy ręcznych startują w tym czasie w mistrzostwach swojego kraju.

Silnym zawodnikiem kategorii H3 jest mistrz Austrii Walter Ablinger. Złoty i srebrny medalista z Londynu będzie się ścigał w Polsce po raz pierwszy. Wśród pań faworytką kategorii H3 jest Renata Kałuża, ale warto również zwrócić uwagę na Annę Oroszową, która jest jedyną kolarką ręczną na Słowacji.

- Cieszy nas także, że do rywalizacji zdecydował się dołączyć Zbigniew Wandachowicz, który jest pionierem tej dyscypliny w Polsce. Na liście pojawiły się tej trzy osoby pełnosprawne, które będą się ścigać w kategorii H0. Wielką radość sprawia nam fakt, że aż 15 zawodników zadebiutuje na zawodach Pucharu Świata - dodała Małgorzata Gałda.

Rywalizacja sportowa rozpocznie się 14 czerwca o 9:30 jazdą indywidualną na czas. Następnego dnia ci sami zawodnicy staną do wyścigu ze startu wspólnego.

Oprócz emocji sportowych, kibice mogą liczyć na dobrą zabawę. W sobotę 14 lipca organizatorzy zapraszają na piknik rodzinny. Na chętnych będą czekały pokazy sportowe, artystyczne oraz możliwość zakupu koszulek i kubków. Fundusze uzyskane z tej sprzedaży oraz w drodze publicznej zbiórki, zostaną przeznaczone na cele fundacji „Sport jest jeden”.

W naszym portalu znajdziecie obszerną relację z tego wydarzenia.

IB

fot. mat. pras. Orlen Warsaw Marathon

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce