W Wiązownie znoszą limit uczestników i obniżają wpisowe

 

W Wiązownie znoszą limit uczestników i obniżają wpisowe


Opublikowane w sob., 03/01/2015 - 12:02

Wystartowały zapisy do 35. edycji Półmaratonu w Wiązownie. Impreza w tym roku obchodzi swój jubileusz. Z tej okazji zniesiono limit uczestników. To jednak nie koniec niespodzianek.

Rok temu pula pakietów na półmaraton i Wiązowską 5-kę wynosiła równy tysiąc. W tym roku organizatorzy postanowili zrezygnować z limitu i wrócić do czasów, gdy impreza nie miała żadnych ograniczeń w kwestii liczby startujących. Wtedy na starcie pojawiało się nawet ponad 1100 osób, jak w 2011 roku.

– Sądzimy, że impreza zgromadzi tym razem około 1500 uczestników. Wszyscy, na czele z nowym wójtem chcą, by wydarzenie wróciło do okresu świetności, by zawodnicy przyjeżdżali tu z miłą chęcią – mówi Lidia Piotrowska z Urzędu Gminy w Wiązownie. Dodaje, że logistycznie gmina jest dobrze przygotowana na większą liczbę uczestników.

– Do tej pory udostępnialiśmy tylko parter szkoły na potrzeby biura zawodów i szatni. Teraz dostępne będzie także piętro i tam swoje przebieralnie będą miały kobiety. Uruchomimy też dodatkowe wyjście do budynku. Gdyby się okazało, że będzie bardzo dużo zawodników, to w pobliżu mamy Gminny Ośrodek Kultury i tam możemy podjąć część osób – wylicza.

Nowy Rok w imprezach biegowych zwykle przynosi podwyżki cen, to potencjalnych uczestników biegów w Wiązownie czeka miła niespodzianka. Do końca stycznia ceny pakietów startowych... spadły o 20 zł. W ubiegłym roku, żeby wystartować w półmaratonie trzeba było znaleźć w portfelu 80 zł, a za bieg na 5 km - 50 zł. Teraz opłaty wynoszą odpowiednio 60 i 30 zł.

– Z niczego nie musieliśmy rezygnować w przypadku pakietów startowych. Planujemy nawet dodać do nich coś więcej. Mamy zagwarantowane odpowiednie pieniądze w budżecie gminy i chociaż nie pokryją one kosztów całej imprezy, to jest to solidna rezerwa. Po cichu liczymy na sponsorów – wskazuje Lidia Piotrowska.

Nie zmienia się natomiast trasa biegu, chociaż długo rozważano taki wariant. – Planowaliśmy zmianę trasy, jednak zostaliśmy przy znanym już odcinku. Co prawda biegaczy spotkają utrudnienia, bo na części drogi budowana jest kanalizacja, ale nie powinno to przeszkodzić w biegu. Jeśli pojawią się jakieś głosy w tym zakresie, to pomyślimy o zmianie trasy, ale dopiero w przyszłej edycji. Teraz już jest za późno na roszady – wyjaśnia organizator.

35. Półmaraton Wiązowski i Wiązowską „5” zaplanowano na 1 marca. W programie imprezy są także biegi dla dzieci i młodzieży od 300 do 1500 metrów oraz III Mistrzostwa Polski Służby Celnej i I Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Półmaratonie. Kto się skusi?

35. Półmaraton Wiązowski w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce