W Wirtualnym Biegu Charytatywnym „Daj Piątaka na Dzieciaka" pobiegło ponad 700 osób

 

W Wirtualnym Biegu Charytatywnym „Daj Piątaka na Dzieciaka" pobiegło ponad 700 osób


Opublikowane w śr., 12/05/2021 - 14:48

Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” była organizatorem Wirtualnego Biegu Charytatywnego „Daj Piątaka na Dzieciaka". W tym roku niestety z uwagi na pandemię bieg odbył się w wersji wirtualnej. Chętni mogli wziąć udział w biegu głównym na dystansie 5 km, w Małym Cwaniaku na dystansie 500 m oraz w Wózkach w Biegu także na dystansie 500 metrów. Ze względu na indywidualny charakter tegorocznego biegu dystans można było przebiec w terenie lub na bieżni, przejść w dowolnym miejscu w Polsce, a w biegu głównym mogły startować zarówno osoby pełnoletnie, jak również dzieci pod opieką osoby pełnoletniej. Jego celem było uzyskanie wsparcia finansowego dla działalności Kolorowego Ośrodka Edukacyjno-Terapeutycznego dla dzieci z niepełnosprawnościami w zakresie terapii i edukacji dzieci, a zwłaszcza na zapewnienie bezpieczeństwa podczas pandemii oraz popularyzacja biegania jako prostej formy aktywności ruchowej. Każdy z uczestników zobowiązany  był do pokonania 5 kilometrów. Po ukończeniu biegu uczestnicy zobowiązani zostali do przesłania potwierdzenia uczestnictwa w wydarzeniu w postaci przesłania screenów z aplikacji lub zdjęć zegarka zawierających: dystans, datę i czas pokonanej trasy.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim biegaczom, tym małym i tym dużym, którzy wzięli udział w Biegu Daj Piątaka na Dzieciaka i wsparli działania naszej Fundacji na rzecz dzieci z niepełnosprawnością. W tym roku zarejestrowało się ponad 700 osób. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej mobilizacji, mimo pandemii i niezbyt dobrej pogody. Biegaliście w różnych miejscach, sami, całymi rodzinami lub ze swoimi przyjaciółmi dzieląc się Waszą energią. Kochani, macie wielkie, dobre serca i wrażliwość na drugiego człowieka. Dziękujemy – informuje Pani Aleksandra Łuczak z Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”.

Zgodnie z „piątakową” tradycją każdy z uczestników tegorocznego biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz certyfikat. Medale i certyfikaty już docierają do uczestników imprezy.

- O biegu dowiedziałem się ze strony: www.dajpiataka.com.pl. Decyzja mogła być tylko jedna, szybkie zgłoszenie, wpłata na konto i oczekiwanie na start. W dobie pandemii wybieram głównie biegi charytatywne, bo warto w takich biegać i przy okazji pomagać potrzebującym. Bieg trwał przez trzy dni od16 do 18 kwietnia i udało się przebiec nie jednego "piątaka" ale ponad siedem. Nie jest to żaden wielki sukces, ale noga sama niosła w tak ważnym celu – informuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Piękne medale i certyfikaty od Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” to nie jedyne upominki, jakie trafiają do uczestników tej imprezy.

- Będąc pod wrażeniem Waszego zaangażowania i chęci pomagania, postanowiliśmy skromnie się zrewanżować. Jak zwykle z pomocą przyszli nam Przyjaciele Fundacji, którzy przekazali prezenty niespodzianki, za co serdecznie dziękujemy. Spośród wszystkich biegnących nasi dzielni pomocnicy - Nicola i Bartek wylosowali 18 Szczęściarzy, którzy zostaną nagrodzeni wyjątkowymi prezentami. Upominki otrzymają uczestnicy z grup biegowych jak również biegacze indywidualni – dodaje pani Aleksandra Łuczak z Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”.

Do mnie też dotarła bardzo miła informacja. "Chcielibyśmy z całego serca pogratulować Panu przebiegniętych siedmiu piątaków i w związku z tym mamy dla Pana niespodziankę specjalną- gadżety sportowe, które mamy, nadzieję umilą Panu dalszą aktywność. Będą one wysłane pocztą razem z medalem". Napisała w e-mailu Pani Aleksandra Łuczak.

- I jak tu nie brać udziału w takich imprezach. Organizatorom z całego serca dziękuję za wspaniałą imprezę i oczywiście niespodziankę. Dzięki niej dowiedziałem się o Waszej Fundacji i pomocy, jaką niesiecie dla dzieci dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym – dodaje nasz ambasador.

Kilka zdań o Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat
Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat jest jedyną w województwie łódzkim i jedną z niewielu organizacji w Polsce zajmujących się profesjonalną pomocą dzieciom dotkniętym mózgowym porażeniem dziecięcym. Od kilkunastu już lat udowadniamy, że możliwe jest pokonywanie ograniczeń wynikających z niepełnosprawności. Początkowo Fundacja finansowała tylko leczenie i rehabilitację dzieci z porażeniem mózgowym. Z czasem nasza działalność rozszerzyła się o pomoc najmłodszym z wszelkimi wadami rozwojowymi, a także maluchom z najuboższych rodzin. Dzięki środkom pozyskanym ze zbiórek publicznych prowadzimy nieodpłatnie Kolorowe Przedszkole, Kolorową Szkołę, finansujemy leczenie i rehabilitację dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Tylko w 2019 roku udzieliliśmy pomocy ponad 400 maluchom.

Więcej o biegu oraz o fundacji można znaleźć tutaj:

https://www.kolorowyswiat.org/pl

https://www.dajpiataka.com.pl/

https://www.facebook.com/dajpiatakanadzieciaka

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce