W Wodzisławiu Mikołaj z nordic walking

 

W Wodzisławiu Mikołaj z nordic walking


Opublikowane w pt., 05/12/2014 - 08:35

Grudniowy kalendarz biegowy wypełnił się imprezami mikołajkowymi i świątecznymi. Nic więc dziwnego, że również miłośnicy nordic walking chcą ten okres spędzić na sportowo. W Wodzisławiu postanowili świętowanie połączyć z rywalizacją. W niedzielę 7 grudnia nad wodzisławskim Balatonem odbędą się Mikołajki z nordic walking.

Dla uczestników imprezy przygotowano liczne atrakcje. Pierwszą jest sama trasa. – Trudno stwierdzić, czy jest trudna, bo dla każdego to słowo oznacza coś innego. Moim zdaniem jest średnia – ocenia organizator Bogdan Bojko. – Za to w pięknym miejscu, wokół zbiornika wodnego. To trasa zdecydowanie crossowa, będzie raz pod górę, raz z górki.

Panowie pokonają pętlę trzy razy, uzyskując łącznie dystans 10 km, dla pań przewidziano natomiast dwa okrążenia, czyli ok. 6,66 km. – Oczywiście, każdy może skończyć rywalizację wcześniej, nawet po jednym kółku. – zapewnia Bojko.

Dla wszystkich zawodników przewidziano medale. Najszybsi zostaną sklasyfikowani w czterech kategoriach męskich i trzech żeńskich. Osobną klasyfikację przewidziano dla niepełnosprawnych. Wszyscy wezmą udział w quizie z nagrodami. Ale to nie koniec niespodzianek! Czekają także upominki… za najlepsze przebrania. Organizator zachęca do tego, by dać się ponieść fantazji i wystartować w niebanalnym stroju.

Mikołajkowy Nordic Walking w Wodzisławiu w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce