Warszawa: Biegiem w 25. rocznicę wolnych wyborów z Robertem Korzeniowskim

 

Warszawa: Biegiem w 25. rocznicę wolnych wyborów z Robertem Korzeniowskim


Opublikowane w śr., 28/05/2014 - 15:07

25 kilometrów po Warszawie na 25-lecie wolnych wyborów parlamentarnych To wspólny pomysł grupy Biegam bo Lubię i Roberta Korzeniowskiego na uczczenie okrągłej rocznicy pierwszych wolnych wyborów do polskiego parlamentu.

Bieg Wolności, bo taką nazwę nadano wydarzeniu, rozpocznie się 4 czerwca o godzinie 6:00 na Polu Mokotowskim. Jak informuje BBL na swoim facebooku, czterokrotny Mistrz Olimpijski w chodzie sportowym, współtwórca TVP Sport i Ambasador Euro 2012 wystartuje od strony Ul. Batorego na wysokości parkingu i wykona 12,5 okrążeń po 2 km każde.

Do biegu można dołączyć w każdym momencie. „Mile widziane będą drużyny, które w sumie przebiegną 25 km, lub sztafety. Zachęcamy do włożenia ubioru w biało-czerwonej kolorystyce. (...) Ponadto bieganie nie musi odbywać się tylko w Warszawie, ale warto tego dnia po prostu połączyć się we wspólnej inicjatywie niezależnie od tego gdzie wtedy będziemy trenować – zachęcają inicjatorzy patriotycznego projektu.

Robert Korzeniowski to postać nieprzypadkowa w całym przedsięwzięciu. Nasz znakomity chodziarz w 1989 r. zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski. Karierę sportową zakończył zdobywając złoty medal IO w Atenach w 2014 r., już po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

„Jest zatem co świętować a inicjator Wolności liczy na spotkanie z wszystkimi, którzy chcieliby podzielić się swoja historią i na sportowo wejść / wbiec w kolejne 25 lat” - zachęcają na facebooku trenerzy i biegacze BBL.

Przypominają, że wybory z 1989 r. uznaje się za jeden z punktów zwrotnych w historii Polski oraz sygnał dla innych narodów Europy Środkowo-Wschodniej do zainicjowania procesu zmian, czyli Jesieni Ludów. 4 czerwca został ustanowiony Dniem Wolności i Swobód Obywatelskich.

Przyłączamy się do zaproszenia.

Strona projektu: KLIKNIJ

red.

fot. strona projektu

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce