Warszawa: „Kręta Piątka” wraca po przerwie

 

Warszawa: „Kręta Piątka” wraca po przerwie


Opublikowane w czw., 10/04/2014 - 10:49

Po prawie dwuletniej przerwie do biegowego kalendarza wraca warszawska „Kręta Piątka”. Zapisy do biegu rozgrywanego w Parku Moczydło rozpoczną się dziś w samo południe. Pulę numerów startowych ograniczono do 600.

Pierwsza, i póki co jedyna, edycja stołecznego biegu imprezy odbyła się w 2012 roku. Wtedy biegano pod koniec października, prawie w zimowych warunkach. W napiętym kalendarzu imprez cześć biegaczy mogła jednak nie usłyszeć o biegu, uczestnicy mogli już o niej zapomnieć. Teraz jednak zawody wracają, tym razem w terminie majowym, i chcą już na stałe znaleźć swoje miejsce.

– Postanowiliśmy przenieść bieg na początek sezonu. Ale nie spieszyliśmy się z terminem, bo chcieliśmy się jak najlepiej przygotować do biegu. Stąd wzięła się ta przerwa, wynosząca prawie półtora roku – tłumaczy w rozmowie z nami Krzysztof Dymel, współorganizator tego, a także innego stołecznego biegu, Morskie Oko. – To nie jest tak, że postawiliśmy tylko na Bieg Morskie Oko. Teraz wygląda to tak, że gdy skończymy organizację „Krętej Piątki”, to dopiero zaczniemy organizację Biegu Morskie Oko. Oba biegi się odbędą – zapewnia

Trasa biegu, w porównaniu z pierwszą edycją nie ulegnie zmianie. Jak zapowiadają organizatorzy na swojej stronie internetowej: „Długie i szybkie proste, szeroka trasa i mało zakrętów… tego tu nie znajdziecie.” Na uczestników biegu czekać będą dwie pętle po 2500m i wisienka na torcie - którą trzeba będzie zasmakować aż dwa razy - podbieg pod Górkę Moczydłowską. – Trasa biegu jest bardzo oryginalna i staramy się ją promować. Oprócz podbiegu, będą charakterystyczne zbiegi i podbiegi, które znajdują się na terenie parku – zachęca organizator.  

Pierwsza edycja, mimo nie najlepszej pogody - zimnego wiatru i padającego śniegu, spotkała się z ciepłym jak na debiut zainteresowaniem stołecznych biegaczy. Na starcie stanęło wtedy ok. 300 biegaczy. Zwyciężył Artur Sielski z czasem 18:01, przed Rafałem Rusiniakiem. Wśród kobiet najlepsza była Olga Ziętek z wynikiem 21.13, przed Dorotą Kamień. Kto zwycięży w tym roku?

Żeby mieć szanse na tryumf, najpierw trzeba się zapisać. Organizatorzy przygotowali dla zawodników kilka udogodnień. Tak jak w przypadku Biegu Morskie Oko, będzie można wybrać pakiet startowy z koszulką lub bez koszulki (ten drugi oczywiście tańszy). Zapisy internetowe będą prowadzone do 21 maja. Sam bieg zaplanowano na 24 maja, start dokładnie w południe.

Organizator:

http://www.kretapiatka.pl

Regulamin:

http://www.kretapiatka.pl/b/regulamin/

Zapisy:

http://www.kretapiatka.pl/zapisy/

Pakiet startowy:

45 zł - bez koszulki

70 zł - z koszulką techniczną, do wyboru przy zapisie w formularzu zgłoszeniowym – koszulki dostępne do 16 maja.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce