„Warszawa nocą” dziś na Pradze. Biegaj z mapą

 

„Warszawa nocą” dziś na Pradze. Biegaj z mapą


Opublikowane w śr., 11/12/2013 - 15:53

Cykl biegów na orientację „Warszawa Nocą” po raz pierwszy w sezonie 2013/14 przenosi się na wschodnią stronę Warszawy. Miejscem zawodów będzie park Skaryszewski. Można rejestrować się przed biegiem, początek rywalizacji o godzinie 19:00. Polecamy!

Teren, po którym poruszać się będą zawodnicy, obejmuje prawie kilometr kwadratowy. A że został on szczegółowo opisany, mapa, którą otrzyma każdy uczestnik, będzie miała format A3 – największy, jaki wykorzystywano dotąd w stołecznych zawodach. 

Trasy, jakie przygotowali organizatorzy imprezy, będą miały różną długość. Elita pobiegnie na 7,9 km w linii prostej (27 punktów kontrolnych na mapie), zuchwali na 5,3 km (17 p.k.), początkujący na 2,5 km (11 p.k.), a dzieci na 3,2 km (14 p.k.). Jak zapewnia organizator, wszyscy powinno sobie poradzić w nawigacji.

– Nie będą to najtrudniejsze biegi w całym cyklu, chociaż na pewno będzie ciekawie. Długość trasy w biegach na orientację nie przekłada się na trudność. Ważne elementy to teren, a w Parku Skaryszewskim mamy do czynienia z otwartą przestrzenią. W sporej części trasy będzie więc dobra widoczność. Trudniejsze zawody to te wklejone gdzieś w osiedla – tłumaczy Joanna Parfinowicz z UNTS Warszawa, organizatorka zawodów.

W pierwszej odsłonie cyklu pobiegło z mapą blisko 200 osób. Podobna liczba chętnych już zapisała się do biegów w Parku Skaryszewskim. Dlaczego impreza tak późno dobiła do drugiego brzegu Wisły?

– Warszawa ma jeszcze wiele miejsc niezbadanych i „niezmapowanych” przez orientalistów. Jedną z przyczyn pewnie było to, że siedziba naszego klubu, UNTS Warszawa, mieści się na południu miasta (na Ursynowie - przyp. red.) i najpierw próbowaliśmy rozpoznać te okolice, by wykorzystywać mapy w treningach z dziećmi. Teraz jednak rozszerzamy działalność – wyjaśnia Joanna Parfinowicz. Podkreśla, że dzisiejsze zawody uzyskały wsparcie Ratusza. – To  pewien ewenement, że w końcu taka kameralna impreza na 200 osób, która nie może konkurować z dużymi biegowymi imprezami, spotkała się z przychylnością władz miasta. Cieszymy się jednak z tego bardzo.

Po raz pierwszy w tym sezonie odbędzie się start masowy (wcześniej biegano indywidualnie). Dlatego warto przybyć na miejsce punktualnie. Zawodnicy z grup elity i zuchwali wystartują o godzinie 19:00. Dziesięć minut później wystartują dzieci oraz początkujący.

Biuro zawodów znajdować się będzie w Szkole Podstawowej przy ul. Zbarskiej 3. Zgłoszenia do biegów przyjmowane będą od godziny 18:00. Wpisowe do wybranego biegu to 20 zł. Start i meta znajdować będą się po drugiej stronie ulicy Kinowej.

Kolejne zawody w ramach „Warszawa Nocą” zaplanowano na 15 stycznia przy Metrze Marymont.  

Strona zawodów:

http://unts.waw.pl/        

Komunikat techniczny:

http://unts.waw.pl/index.php?app=docs&view=file&action=get&iid=1310

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce