Warszawa Nocą: Przygoda na Mariensztacie z mapą w ręku

 

Warszawa Nocą: Przygoda na Mariensztacie z mapą w ręku


Opublikowane w pt., 07/02/2014 - 09:48

W środę 12 lutego odbędzie się przedostatni etap zawodów w biegach na orientację „Warszawa Nocą”. Tym razem uczestnicy cyklu rywalizować będą na Mariensztacie. Zawody zagoszczą tu po raz pierwszy. Zapisy drogą internetową potrwają do najbliższej niedzieli.

Organizatorzy zawodów lubią odkrywać nowe tereny Warszawy dla biegaczy. Tak jak poprzedniej edycji, która odbyła się 15 stycznia na Żoliborzu i Bielanach, i tym razem zapuścili się w dziewiczy dla siebie teren. – Idziemy za ciosem – mówi Jacek Morawski, kierownik zawodów.

Tym razem biegacze na orientacje przenoszą na się na piękny i klimatyczny Mariensztat. O którym w swoich piosenkach śpiewała Irena Santor („Małe mieszkanko na Mariensztacie, to moje szczęście, to moje sny”). Historia z osiedlem w tle rozgrywa się także w filmie „Przygoda na Mariensztacie” z 1954 roku. Oprócz romansu przodowników pracy w czasach socrealizmu, można w filmie zobaczyć jak wyglądała Warszawa po II wojnie światowej.

Te i inne miejsca będzie można spotkać na trasach, z którymi zmierzą się biegacze. Profesjonaliści będą mieli do pokonania trasę o długości 5.3 km z 23 punktami kontrolnymi. Dla zuchwałych trasa to 3,8 km i 21 punktów kontrolnych.  Dla początkujących przewidziano trasę o długości 1,8 km i z 14 punktami.

Rozmiar mapy będzie tym razem najmniejszą trudnością dla uczestników (będzie ona najmniejsza spośród czterech dotychczasowych).

– Jedną z ciekawszych rzeczy, która będzie czekała na biegaczy, będzie oczywiście skarpa wiślana, która ma ok. 30 m podbiegu. W zależności od kategorii uczestnicy będą musieli raz albo kilkukrotnie ją pokonać. Dodatkowo problemem może być zabudowa. To nie jest Park Skaryszewski z otwartym terenem. Tu wszędzie będą zakamarki i przejścia – opisuje Jacek Morawski.

– Oprócz tego zawodnicy będą mogli biegać po Krakowskim Przedmieściu, w okolicach Pałacu Prezydenckiego. Część punktów będzie także w okolicach kościoła św. Anny. Są to reprezentatywne miejsca dla Warszawy, więc powinno miło się tu rywalizować – dodaje szef imprezy, który osobiście pracował przy tworzeniu map.

Biuro zawodów znajdować się będzie na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Browarnej 8/10. Swoje podwoje otworzy o godz. 18:00. Start oddalony będzie o 350 m od biura zawodów. Same zawody rozpoczną się o godzinie 19:00 startem interwałowym.

Wpisowe do imprezy wynosi 15 zł przy rejestracji drogą internetową oraz 20 zł w dniu biegu.

Cykl „Warszawa Nocą” zakończy się 9 marca na Ursynowie.

Organizator:

http://unts.waw.pl

Regulamin:

http://unts.waw.pl/index.php?app=docs&view=file&action=get&iid=1367

Zgłoszenia:

http://unts.waw.pl/index.php?mnu=58

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce