Warszawa Nocą: Środa z mapą na Nowym Mieście

 

Warszawa Nocą: Środa z mapą na Nowym Mieście


Opublikowane w wt., 09/12/2014 - 12:51

10 grudnia to termin ostatniej tegorocznej eliminacji cyklu miejskich biegów na orientację Warszawa Nocą. W świątecznym klimacie przystrojonego Nowego Miasta i Starówki nie będzie jednak taryfy ulgowej dla uczestników. Dobrze nawigujesz i szybko biegasz? Wygrywasz – zapowiadają organizatorzy.

Po rywalizacji na Sadach Żoliborskich na inaugurację cyklu w edycji 2014/15, biegacze przenoszą się do centrum stolicy. Tym razem biegacze korzystać będą z mapy, która była już wykorzystywana w imprezach BnO w Warszawie. W czerwcu na Starym i Nowym Mieście rozgrywane były przy jej pomocy Mistrzostwa Polski w sprincie oraz jeden z etapów Szybkiego Mózgu. Organizatorzy z UNTS Warszawa zadbali o ty, by biegacze nie doznali deja vu.

– Trochę inne zakamarki zwiedzać będą uczestnicy środowych zawodów. Będą dodatkowe atrakcje i zagwozdki, które jak się spodziewamy, wywołają zdziwienie – mówi Jacek Morawski organizator zawodów. – Kilka miejsc pewnie będzie znanych, ale wykorzystaliśmy sporo fragmentów, w które latem nie wbiegaliśmy. Dodatkowo sam teren nie jest dobrze oświetlony, a to tylko doda emocji rywalizacji. Mapa rozciągać się będzie aż od ul. Konwiktorskiej, czyli tam gdzie są osiedla z lat 50. czy 60. i gdzie jest zupełnie inna zabudowa niż w okolicach Rynku Starego Miasta. Będzie więc mieszanka różnego rodzaju terenu i w trakcie rywalizacji trzeba będzie się przestawić – dodaje.

Organizatorzy zaskoczyli również długością dystansów.

– Poszliśmy na całość i chcieliśmy zrobić jak najdłuższą trasę. Profesjonaliści będą zmagać się z dystansem 7,5 km i 30 punktami kontrolnymi, a zuchwali - 5,6 km oraz 20 pk. Wsłuchaliśmy się w głosy uczestników wiele osób twierdziło, że jeśli ktoś przyjeżdża na Stare i Nowe Miasto, to grzechem byłoby nie wykorzystać całości tego terenu. W czerwcu nie mogliśmy zrealizować planu maksimum z powodu różnych ograniczeń wymaganych przy budowie tras na mistrzostwa kraju. Teraz już żadnych barier nie było, więc mogliśmy się wykazać. Uważam, że dzięki temu zabiegowi będzie to dosyć wymagający etap – zauważa Jacek Morawski.

Sam wybór lokalizacji zawodów na ostatni tegoroczny etap nie był przypadkowy. – Wzięliśmy pod uwagę to, że część osób chce odwiedzić w tych dniach plac Zamkowy, gdzie stoi choinka. Będą mieli taką okazję, na pewno będzie to ciekawe doświadczenie – dodaje nasz rozmówca.

Grudzień póki co jest wyjątkowo łagodny i sprzyja biegaczom. UNTS nie narzeka więc na brak zainteresowania imprezą. – Jak do tej pory zapisało się 240 osób. Spodziewamy się, że wystartuje ok. 280. Jak na zimową edycję, to może być rekord. Teren Starego Miasta ludzi przyciąga – cieszy się Jacek Morawski.

Centrum zawodów znajdować się będzie w Technikum Architektoniczno – Budowlanym przy ul. Przyrynek 9. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 18:00. Start pierwszego zawodnika o godzinie 19. Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów.

Cykl Warszawa Nocą w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce