Warszawa: Zapisy na drugi etap Szybkiego Mózgu tylko do niedzieli

 

Warszawa: Zapisy na drugi etap Szybkiego Mózgu tylko do niedzieli


Opublikowane w pt., 16/05/2014 - 14:50

Jeszcze do niedzieli trwają internetowe zapisy do drugiego etapu biegów na orientację „Szybki Mózg” w Warszawie. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, w czym pewnie spora zasługa akcji „Cała Polska biega z mapą”, która odbyła się w miniony weekend.

Po pierwszym etapie rozegranym na Muranowie, biegacze przenoszą się na Chmielną. Jedna z najbardziej modnych ulic Warszawy, w swojej śródmiejskiej części ma być areną sportowych zmagań. Centrum zawodów znajdować się będzie w Szkole Podstawowej  przy Nowym Świecie 21. Na swojej trasie uczestnicy napotkają m.in. Dom Handlowy Smyk, teren Ministerstwa Finansów oraz budowę II linii metra.

– Bieg zaczynamy od Nowego Światu w stronę Pałacu Kultury. Teren rozciąga się prawie do Grobu Nieznanego Żołnierza. Ulica Chmielna to jeden centralnych fragmentów terenu. Cały teren jest zabudowany kamienicami, pełen podwórek. W przeciwieństwie do innych etapów nie ma tu terenów parkowych czy skwerów. Z jednej strony będzie więc trochę trudności w tych zakamarkach bloków, ale gęsta zabudowa powoduje, że jest to zasadzie spacer z planem miasta. Bo tu nie ma dużych odległości do pokonania – opisuje Jacek Morawski, kierownik zawodów. 

Zapisy drogą internetową prowadzone są do niedzieli do godziny 23:59. Później będzie możliwość rejestracji także w dniu zawodów. – Zapisy idą bardzo dobrze. Jak do tej pory głosiło się prawie 120 uczestników. Zwykle najwięcej osób zapisywało się w ostatnich godzinach. Wszystko wskazuje na to, że może być rekord frekwencji. Jednak nie zapeszajmy. Zobaczymy jaka będzie pogoda w dniu imprezy, która ma duży wpływ na liczbę biegaczy – stwierdza organizator.    

Start interwałowy rozpocznie się o godzinie 19:00. Ostatni zawodnicy powinni wyruszyć przed godziną 20:00.

Organizator

Regulamin

Zapisy

Wpisowe:

15 zł – drogą internetową
20 zł – w biurze zawodów

Trasy:

Profesjonaliści: 4,3 km (24 p.k.)
Zuchwali : 3,5 km (20 p.k.)
Dzieci; 2,2 km (9 p.k.)
Początkujący 1,8 km (11 p.k.)

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce