Warszawa: Znów setki chętnych na nadwiślańską przygodę

 

Warszawa: Znów setki chętnych na nadwiślańską przygodę


Opublikowane w czw., 15/05/2014 - 13:30

Od kilkudziesięciu godzin trwają zapisy do IV Biegu Wisły na dystansie (około) 10 km. Impreza pod koniec maja odbędzie się w stolicy. Numery startowe rozchodzą się jak świeże bułeczki. Imprezę zaplanowano na 24 maja.

Tegoroczne zapisy do nadwiślańskiego biegu mogą być rekordowo krótko. – Już we wtorek, czyli w dzień rozpoczęcia rejestracji, zapisało się ponad 300 uczestników. Nasz limit to 1000 biegaczy. Każda nasza edycja miała komplet chętnych – informuje Paweł Brzeziński, oficer prasowy Komendanta Komisariatu Rzecznego Policji, która koordynuje imprezę.

Atutem imprezy jest bezsprzecznie brak wpisowego. Niestety nie wszyscy to doceniają. – Mimo, że jest to bieg darmowy, to zdarzają się pretensje. W zeszłym roku ich powodem stały się  koszulki słabej jakości. Teraz zrezygnowaliśmy z koszulek, bo wciąż staramy się by nasza impreza była darmowa. Woleliśmy zmniejszyć pakiet startowy niż brać pieniądze od biegaczy – wyjaśnia nasz rozmówca. Podkreśla, że Bieg Wisły ma charakter integracyjny dla mieszkańców miasta i służb mundurowych, a przy okazji jest prawdziwym świętem najdłuższej rzeki w Polsce.

Trasa biegu, mimo krótkiej historii imprezy, zmieniała już swój tor. Wszystko za sprawą remontu bulwaru po lewej stronie brzegu rzeki. Tegoroczna trasa będzie jednak taka sama, jak ubiegłoroczna start znajdować się będzie na 517. kilometrze rzeki na Golędzinowie (Praga Północ), między Mostem Grota Roweckiego i Mostem Gdańskim. Natomiast meta na Plażach Saskiej Kępy, przy Moście Łazienkowskim.

– Bieg wyróżnia się na tle innych warszawskich imprez. Nie biegniemy po typowo miejskich terenach, tylko na łonie natury. Myślę, że do pierwotnej trasy, czyli wokół Wisły, jeszcze przez jakiś czas nie będziemy mogli wrócić, dlatego to wykorzystujemy praską stronę miasta – wyjaśnia organizator.

Zawody odbędą się 24 maja. Start zaplanowano na godzinę 10:30. Zapisy internetowe prowadzone będą do 23 maja. Będzie się można zgłosić także w dniu imprezy w biurze zawodów, między godziną 9:00 -10:30.

Organizatorami zawodów jest Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie oraz sekcja strzelecka CWKS Legia.

Bieg odbywa się także przy okazji pikniku z okazji Święta Wisły. Plenerowa impreza, organizowana przez miasto stołeczne Warszawa, rozpocznie się w południe. W jej programie znajdą się m.in. bezpłatne rejsy statkami i łodziami, warsztaty zumby, warszaty kulinarne oraz wiele innych atrakcji.

Organizator

Regulamin

Zapisy

Trasa

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce