Warszawski Bieg Przez Most 2022 już 4 września

 

Warszawski Bieg Przez Most 2022 już 4 września


Opublikowane w śr., 20/07/2022 - 22:07

Warszawski Bieg Przez Most 2022 już 4 września

4 września 2022 roku wracamy na start Biegu przez Most w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Dystans to 10 km, trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA), a most, przez który pobiegniemy, to most im. Marie Curie-Skłodowskiej, skąd rozciąga się piękna panorama Warszawy i Wisły.

“„To już 9 raz kiedy biegacze staną na starcie tak ważnego dla naszej dzielnicy wydarzenia.  Dlatego bardzo się cieszę, że w tym roku osobiście będę mógł wystartować w Biegu przez Most, który na stałe wpisał się do kalendarza białołęckich, a także warszawskich imprez sportowych” - mówi burmistrz Dzielnicy Białołęka, Grzegorz Kuca.

TERMIN, MIEJSCE, DYSTANS, LIMIT CZASU

Na 10-kilometrowej, asfaltowej trasie atestowanej przez PZLA z minimalnym podbiegiem na most będzie rywalizować 1000 biegaczy. Limit czasu na pokonanie dystansu to 90 minut, a w dotarciu do mety w założonym tempie pomogą biegaczom liczne “Zające” (grupy na czas  od 40 do 90 minut).

Tradycyjnie biegaczy czeka dodatkowa, bardzo atrakcyjna rywalizacja w kategorii „najszybszy biegacz/biegaczka na odcinku specjalnym PRZEZ MOST”, w której będzie można zdobyć statuetki oraz dodatkowe nagrody.

Warszawski Bieg Przez Most 2022 już 4 września

Bieg wystartuje 4 września 2022 r. o godz. 11:00 przy Galerii Północnej, u zbiegu ulic Szafrańców i Trakt Nadwiślański. Tam też będzie zlokalizowana Meta i Miasteczko Biegowe. Taka lokalizacja ułatwi dojazd środkami transportu miejskiego. Dla osób przyjeżdżających samochodem nie zabraknie miejsc parkingowych w Galerii Północnej.

ZGŁOSZENIA, OPŁATY STARTOWE

Udział w biegu wymaga rejestracji internetowej i wniesienia opłaty startowej. Zapisy on-line są aktywne do 28.08.2022. Po tym terminie rejestracja będzie możliwa przed startem w biurze zawodów. Wysokość opłaty startowej:

 do 28.08.2022 – 59 pln (zapisy online),

3-4.09.2022 - 69 pln (zapisy w biurze zawodów).

Warszawski Bieg Przez Most 2022 już 4 września

PAKIETY, NAGRODY

Dla wszystkich zawodników zostaną przygotowane pakiety startowe z imiennym numerem startowym i koszulką techniczną z logo wydarzenia. Każdy biegacz, który ukończy zawody, otrzyma po przekroczeniu linii mety pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

Biegacze zostaną sklasyfikowani na mecie w kategoriach:

  •     OPEN KOBIET (K) i MĘŻCZYZN (M)
  •     Najszybszy/Najszybsza na odcinku specjalnym przez Most (długość ok 2,5 km)
  •     Wiekowych K/M co 10 lat (nie dublują się z OPEN!)
  •     Samorządowcy K/M
  •     Mieszkańcy Białołęki K/M

Zawodnicy z miejsc I-III OPEN K/M oraz I-III ODCINEK SPECJALNY K/M otrzymają puchary i nagrody. Biegacze, którzy staną na podium (miejsca I-III K/M) w pozostałych klasyfikacjach zostaną wyróżnieni statuetkami i atrakcyjnymi upominkami.

Warszawski Bieg Przez Most 2022 już 4 września

BIEGI DLA DZIECI

W tym roku po raz pierwszy podczas Biegu przez Most odbędą się również biegi dedykowane młodszym uczestnikom. Dzieci pobiegną na 3 dystansach, a na wszystkich startujących będzie czekał medal. Bieg dzieci jest bez opłat startowych. Informacje o zapisach wkrótce.

BIURO ZAWODÓW, TRASA I UTRUDNIENIA W RUCHU

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 w Warszawie. W sobotę 3.09.2022 r. w godz.: 14:00-18.00 oraz w dniu biegu (4.09.2022) w godz. 8:30 -10:00.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce