Warta Challange: Przełajowo w maratonie lub połówce już od soboty

 

Warta Challange: Przełajowo w maratonie lub połówce już od soboty


Opublikowane w pon., 08/12/2014 - 11:05

13 grudnia startuje nowy cykl biegów zimowych, na dystansie maratonu i półmaratonu. Trasa poprowadzona jest pięknymi leśnymi ścieżkami na urokliwych terenach nadwarciańskich od Poznania do Biedruska. Starty w cyklu to doskonała okazja do rozpoczęcia treningów objętościowych i podbudowy biegowej do nowego sezonu.

Warta Challange Marathon & Half to turniej składający się z cyklu czterech imprez biegowych, dających możliwość zarówno amatorom jak i profesjonalnym zawodnikom do ścigania się w długodystansowych, masowych biegach przełajowych, rozgrywanych na dystansach zbliżonych do maratońskiego i półmaratońskiego.

Atrakcje na trasie: malownicze lasy z ponad 100 pomnikowymi dębami, bardzo zróżnicowany, pagórkowaty teren wzgórz morenowych i nadrzecznych skarp, widok na żuraw nad Wartą w Czerwonaku, widok na pocysterski klasztor i bazylikę w Owińskach, Pałac w Biedrusku, malownicza leśniczówka Poznań – Naramowice, urocze Jeziorko Różane, widoki na przełom Warty między wzgórzami morenowymi Dziewicza Góra i Góra Moraska - najwyższymi wzgórzami w okolicach Poznania. 

Od grudnia do marca, co miesiąc biegacze i biegaczki będą rywalizować o nagrodę główną, medale, puchary i dyplomy na dystansie królewskim oraz jego połówce, a dodatkowo walkerzy i walkerki zmierzą się w marszu Nordic Walking na dystansie 21,2 km. Przewidziano również nagrody i konkursy dla osób towarzyszących, które będą kibicować uczestnikom na trasie.

Harmonogram zawodów :

1 bieg: sobota 13.12.2014 r.
2 bieg: sobota 17.01. 2015 r.
3 bieg: sobota 7.02.2015 r.
4 bieg: sobota 7.03. 2015 r. - finał turnieju

Centrum grudniowych zawodów zlokalizowane jest w pięknym Pałacu Biedrusko. Po biegu uczestnicy będą gościć w stylowej piwnicy Pałacu, racząc się ciepłym posiłkiem i miłą, towarzyską atmosferą.

Warta Challenge w naszym KALENDARZU IMPREZ.

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce