We Wrocławiu sprawdzisz formę przed maratońską wiosną

 

We Wrocławiu sprawdzisz formę przed maratońską wiosną


Opublikowane w pon., 19/01/2015 - 09:20

Wrocławska Trzydziestka to doskonały test przed wiosennymi maratonami. Nie tylko tymi na Dolnym Śląsku. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Pro Run gwarantują sprawdzian wytrzymałości i taktyki. Start 22 lutego.

Zawody mają długą historię i pomogły w maratońskich przygotowaniach już wielu zawodnikom. Imprezę organizujemy od 2011 roku. Biegi odbywają się dwa razy w ciągu 12 miesięcy, zawsze przed wiosennymi oraz jesiennymi maratonami, czy to we Wrocławiu, Warszawie czy Krynicy-Zdrój – objaśnia Jacek Urbanowicz z Pro-Run.

Ostatnią edycję ”Trzydziestki”, która odbyła się w lipcu ubiegłego roku, ukończyły 153 osoby. Zwyciężył Jacek Sobas z czasem 1:53:50. Wśród kobiet najszybsza była Magdalena Mazur-Mandela z wynikiem 2:30:14. Nie jest to masowa impreza, także ze względu na dystans. 30 km nie biegają osoby początkujące ani nikt, kto nie szykuje się do ultradystansów. Jednak zawsze jest z nami 200 osób – mówi organizator.

Na uczestników czeka 5 km pętla, którą trzeba będzie pokonać sześć razy.

– Wszystko rozgrywa się na trasie biegowej „Między Mostami”. Na dobrze ubitej drodze szutrowej, pozbawionej nierówności. Fragment trasy prowadzi kostką brukową, ale nie jest to jakaś stara ścieżyna, tylko nowa, płaska kostka. Biegniemy wzdłuż rzeki. Latem jesteśmy osłonięci od słońca, zimą od wiatru – opisuje Jacek Urbanowicz.

Zwycięzcy i uczestnicy imprezy nie otrzymują nagród. Chociaż biegacze przyzwyczajeni są do otrzymywania pamiątek z biegów, to tu nie mogą też liczyć na medale.

– Tu nikt nie dostaje laurów. W zamian otrzymujemy jednak warunki maksymalnie zbliżone do tych, jakie będą na biegu maratońskim. Ustawiamy punkty nawadniania w odpowiedniej odległości, proponujemy równą trasę, szarpiemy lub utrzymujemy odpowiednie tempo itd. Oczywiście każdy już chyba wie, że to start treningowy. Czasami tylko, zwykle w ostatniej chwili, udaje nam się pozyskać sponsora i robimy jakieś losowanie. To taka miła, acz nieplanowana niespodzianka – zachęca Urbanowicz.

Impreza odbędzie się 22 lutego. Zapisy drogą internetową zakończą się dwa dni wcześniej. Rejestrować się będzie można także w dniu zawodów.

W dniu imprezy biuro zawodów czynne będzie od godziny 7:00. Biuro znajdować się będzie w pobliżach Mostu Swojczyckiego, przy akademiku „Spartkaus”. Początek biegu o godzinie 9:00.

Wrocławska Trzydziestka w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce