Weekend Biegowy z Sokołem w Zakopanem

 

Weekend Biegowy z Sokołem w Zakopanem


Opublikowane w czw., 14/08/2014 - 11:13

W ramach weekendu biegowego odbywały się trzy biegi:
Bieg Sokoła na dystansie 15,6 km
Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego na dystansie 10 km
Bieg Wysokogórski im. dh. Franciszka Marduły na dystansie 25,5 km - będący jednocześnie Mistrzostwami Polski w Skyrunningu i jednym z najbardziej ekstremalnych biegów w Polsce.

Biegi zgromadziły kilkuset zawodników. Rozdano medale, nagrody, ale i tytuły mistrzowskie.

Te ostatnie przyznano w Biegu Wysokogórskim im. Franciszka Marduły, który rozegrano w randze Mistrzostw Polski w Skyrunningu. Wśród 329 biegaczy, którzy w niedzielę 2 czerwca ruszyli na wymagającą 25,5-kilometrową trasę z najwyższym punktem w Świdnickiej Przełęczy (2051 m n.p.m) i sumą przewyższeń 1753 m, tym najszybszym okazał się Marcin Świerc, potwierdzając dominację w krajowej stawce biegów górskich. Najszybsza kobietą została Dominika Wiśniewska-Ulfik, pokonując faworyzowaną Annę Celińską.   

Aż 212 biegaczy, ponad stu więcej niż w roku poprzedzającym, stanęło na starcie Biegu im. Hr. Władysława Zamoyskiego, który odbył się 1 czerwca, w 160. rocznicę urodzin tej zasłużonej dla Towarzystwa Gimnastycznego Sokół postaci. Przy padającym deszczu 10-kilometrową trasę wiodącą z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka najszybciej pokonał Robert Faron. Wśród Pań zwyciężyła Izabela Zatorska. Na zakończenie rywalizacji biegacze złożyli kwiaty pod pomnikiem zakopiańskiego szlachcica.

Blisko 150 zawodników wystartowało w VI Biegu Sokoła (31 maja). Bezkonkurencyjny na trasie o długości 15,6 km z Kuźnic do schroniska na Kalatówkach  okazał się? gdańszczanin Marek Grochowski. Najszybsza kobietą została Wiktoria Piejak ze Stalowej Woli.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce