Weekend na orientację w Łodzi. W piątek nieoficjalne MP młodzików na terenie ZOO

 

Weekend na orientację w Łodzi. W piątek nieoficjalne MP młodzików na terenie ZOO


Opublikowane w śr., 18/06/2014 - 14:08

Biegacze na orientację zaleją Łódź. Głównym punktem zmagań z mapą w ręku będzie Puchar Najmłodszych, czyli nieoficjalne Mistrzostwa Polski dla dzieci do lat 14. Imprezą towarzyszącą będzie drugi bieg z cyklu Łódź Park Tour. To jednak nie koniec.

Areną piątkowych zmagań w ramach Pucharu Najmłodszych będzie łódzkie ZOO. Organizatorzy chcieli zrobić niespodziankę młodym adeptom biegania na orientację i zaproponowali im takie małe "W pustyni i w puszczy".

– Chciałem zorganizować coś co będzie magnesem dla najmłodszych i będzie atrakcyjne nie tylko pod względem orientacji ale także wizualnie. Jest to ciekawy teren do biegania z mapą. Dzieci będą miały naprawdę dużą frajdę. Bieg będzie odbywał się nie tylko w części ZOO otwartej dla zwiedzających, ale także w części gospodarczej, do której większość osób nie ma dostępu. Trasa przebiegać też będzie przez otwarte budynki, takie jak terraria. Mapa zapowiada się atrakcyjnie. Same przygotowania trwały kilka miesięcy, musieliśmy otrzymać kilka pozwoleń. Na szczęście władze Ogrodu Zoologicznego okazały się pomocne.  mówi Łukasz Charuba organizator zawodów.

Do Łodzi przyjedzie ponad 400 młodych biegaczy, aby bawić się sportem oraz rywalizować o puchar. – Dzieci do lat 14 nie mogą mieć oficjalnych mistrzostw Polski i te zawody to dla nich najważniejsza impreza biegowa w ciągu roku. Wystartuje tu 40 klubów z całej Polski. Każdy będzie chciał pokazać swoją młodość. Oprócz wyniku sportowego ważna będzie także dobra zabawa.  mówi organizator zawodów.

Po Pucharze Najmłodszych, o godzinie 17, wystartuje drugi etap Łódź Park Tour. – Chcemy, żeby było uczciwie i żeby trener nie miał możliwości pomocy swoim zawodnikom. Dlatego starty towarzyszące odbywać się będą po biegach dzieci. Wtedy też można zdobyć punkty do naszego cyklu. W piątek też zapowiada się największa frekwencja.  mówi Łukasz Charuba.

W ramach Łódź Park Tour początkujący będą mieli do pokonania 1,3 km a profesjonaliści 3,5 km. Najbardziej zbliżona do uczestników Pucharu Najmłodszych będzie mapa Zuchwałych. Biec będą oni na podobnej trasie co najstarsza kategoria Pucharu M14 czyli na odcinku 2,3 km.   

Po piątkowym sprincie, w sobotę 21 czerwca w Lesie Modrzew rozegrany zostanie bieg klasyczny. Uczestnicy będą mieli już do pokonania prawie dwa razy dłuższe dystanse, niż dzień wcześniej. Natomiast 22 czerwca na zakończenie weekendu w Parku na Zdroju rozegrana zostanie sztafeta. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę odbędą się także biegi towarzyszące, jednak nie będą one zaliczalne do klasyfikacji Łódź Park Tour.

W piątek biuro zawodów Łódź Park Tour czynne będzie od godziny 15-16:30, przy ulicy Konstantynowskiej z Krzemieniecką (wejście główne do Ogrodu Botanicznego). Koszt zgłoszenia w dniu zawodów to 13 zł oraz 2 zł za wypożyczenie chipa.     

Puchar Najmłodszych rozpocznie się 20 czerwca o godzinie 15:30. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 12 do 14:30.

W sumie w przez trzy dni w biegach dla młodzików oraz biegach towarzyszących wystartować ma ponad 550 uczestników.

Organizator

Komunikat Puchar Najmłodszych

Zawody Towarzyszące

Centrum zawodów:

 • 20 czerwca – Ogród Botaniczny w Łodzi , skrzyżowanie ulic Konstantynowskiej z Krzemieniecką
 • 21 czerwca – Szkoła Podstawowa nr 61 w Łodzi, ul. Okólna
 • 22 czerwca – boisko nad Lunaparkiem w Łodzi

Program:

20 czerwca

 • godz. 15:30 – start biegu sprinterskiego
 • godz 17:00 Łódź Park Tour

 

21 czerwca

 • godz. 10:30 start biegu klasycznego
 • godz. 12:30 – start masowy scorelaufu dla początkujących
 • godz. 12:35 – start masowy scorelaufu dla zuchwałych kobiet
 • godz. 12:40 – start masowy scorelaufu dla zuchwałych mężczyzn
 • godz. 12:45 – start masowy scorelaufu dla profesjonalistek
 • godz. 12:50 – start masowy scorelaufu dla profesjonalistów

 

22 czerwca

 • godz. 10:00 start biegu sztafetowego
 • godz. 12:00  start masowy wszystkich z kategorii Profesjonaliści
 • godz. 12:05 – start masowy wszystkich z kategorii Zuchwali

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce